Çözüldü i7-7700HQ GTX 1050 Nvlddmkm.sys mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

Yunus.ec

Femtopat
Daha fazla  
RAM
16GB 17CL 2400Mhz 8+8 Duo (Teki 1,2 Mhz)
SSD veya HDD modeli
HDD= ST1000LM035-1RK172 / M2SSD=HFS128G39TND-N210A
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1050 + Intel(R) HD Graphics 630
Anakart
ASUS GL553VD
İşlemci
Intel® Core™ i7-7700HQ İşlemci 8 Çekirdekli
Merhaba arkadaşlar, ben laptopuma uygun 8 GB RAM ekledim ve ekran kartı gibi driverları güncelledim.

Lakin bilgisayar oyun oynarken arada sırada nvlddmkm.sys mavi ekran hatası veriyor. Benim gibi aynı sorunu yaşayanların çözüm yöntemlerini denedim işe yaramadı.
DDU ile güvenli önyükleme modunda ekran kart driver yazılımını tekrardan kurdum o da maalesef olmadı. Şimdiden desteğiniz için teşekkür ederim.

Minudump dosyamı incelemek isterseniz Google Drive üzerinden buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

Dosya Ekleri

• resim.jpg
    resim.jpg
    194 KB · Görüntüleme: 18
Çözüm
Sorunumu aygıt yöneticisi> görüntü bağdaştırıcıları> NVIDIA GeForce GTX 1050'ı (ekran kartı sürücüsü) kaldırarak çözdüm. Windows kendi kendine 2020 yılının eski sürümünü yüklüyor. Güncel sürümlerde hata veriyor belki biraz güncele yakın sürümlerde sorun çıkmıyordur, denemek lazım. :)

Bu sayede hatanın sürücüden kaynaklandığını anladım. Ayrıca 2 gündür aktif bir şekilde kullanıyorum ve herhangi bir sorun çıkmadı yine de her şey için teşekkür ederim.
Not: Formatlayıp güncel sürüm kurmak işe yaramadı. :(
Windows Update'ten cihazı güncelle.

Cevap verdiğin için teşekkür ederim ama cihazım tamamen güncel. Cmd'yi kullanarak sfc /scannow ve DISM komudunu da denedim. Minudump dosyasını incelersek bence sorun açığa çıkacaktır.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    241 KB · Görüntüleme: 9
VPN veya Proxy kullanıyorsanız kaldırın.

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp yeniden kurun

Ayrıca DISM yapmanız iyi olmuş. Sistem dosyalarında da biraz sorun var.
Hocam format atın bence.

Ne alaka yahu. Minidump incelemiyorsanız yazmayın şu konulara.

Hocam format en son çarem dosyalarımı koyacak fazladan bilgisayarım yok onun için HDD almam lazım. VPN, proxy kullanmıyorum.

Olayın format ile bir alakası yok. Eğer önemli bir sistem dosyasına zarar gelmediği sürece format atılmamalı ki bu bahsettiğim şey de en ekstrem olan sistemin açılmaması. Minidump zaten paylaşılmış, dediğim şeyleri uygulayın. Eğer alırsanız yeni minidump'ı paylaşın.

VPN veya proxy kullanıyorsanız kaldırın.

Ekran kartı sürücünüzü DDU ile kaldırıp yeniden kurun.

Ayrıca DISM yapmanız iyi olmuş. Sistem dosyalarında da biraz sorun var.

Ne alaka yahu. Minidump incelemiyorsanız yazmayın şu konulara.

Öncelikle yanıt verdiğin için teşekkür ederim dostum. DDU'yu denemiştim tekrardan deneyeceğim fakat VPN veya proxy kullanmıyorum. DDU ile sürücüleri kaldırdıktan sonra Intel HD Graphics için driver kurayım mı? Bir de NVIDIA'nın en hatasız sürümünü nasıl bulabilirim hocam?

Öncelikle yanıt verdiğin için teşekkür ederim dostum. DDU'yu denemiştim tekrardan deneyeceğim fakat VPN veya proxy kullanmıyorum. DDU ile sürücüleri kaldırdıktan sonra Intel HD Graphics için driver kurayım mı? Bir de NVIDIA'nın en hatasız sürümünü nasıl bulabilirim hocam?

Eğer biri sıkıntı çıkartıyorsa bir alt sürüme geçin. Böyle bulabilirsiniz.

Yeni minudump hocam hala vermeye devam ediyor. Lost Ark, Photoshop gibi programlar kullanıyorum LatencyMon'u kullanarak sorunu belirlemeye çalıştım maalesef işe yaramadı başka bir tavsiyeniz var mı?
Eğer biri sıkıntı çıkartıyorsa bir alt sürüme geçin. Böyle bulabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı