Çözüldü i7 7700HQ ısınınca FPS düşüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

TheHypesTR

Hectopat
Selam herkese,
Geçenlerde yeni (ikinci el) bir laptop aldım 2 gün kullandım ve gayet memnunum fakat oyunlarda 2 saat sonra bir de FPS 140'larda 2'ye 3'e düşüyor. Sıcaklıklara baktığımda işlemcinin 95C'de çalıştığını ve hız kestiğini gördüm. Undervolt ile sorunum çözülebilir mi?
@erengore hocam yardımınıza ihtiyacım var şimdiden teşekkürler.
Throttle Stop görüntülerini bıraktım.

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    34 KB · Görüntüleme: 43
  • Ekran görüntüsü 2022-05-21 175721.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-21 175721.png
    312,4 KB · Görüntüleme: 51
  • Ekran görüntüsü 2022-05-21 175758.png
    Ekran görüntüsü 2022-05-21 175758.png
    9,9 KB · Görüntüleme: 50
Son düzenleme:
Çözüm
Evet arkadaşlar gerekli ayarlarımızı @erengore hocamla yaptık. İşlemcim 99 dereceleri görüyordu. Ayaları yaptık, işlemci isteyen oyunlarda minimum fps artışı 30 oldu. Fakat ısınma sorunu çözülmemişti. Benim macun kötü olduğu için macunu yeniledim. Şimdi hem 30 fps fazladan kazancım var hem de ısı değerlerim 80 dereceyi geçmiyor. İşlemci 3.70 GHz'de çalışıyor. Boştaki ısı değerleri ise 65 dereceden 40'a düştü. Tekrardan teşekkürler @erengore hocam.
Selam herkese,
Geçenlerde yeni bir laptop aldım 2 gün kullandım ve gayet memnunum fakat oyunlarda 2 saat sonra bir de FPS 140'larda 2'ye 3'e düşüyor. Sıcaklıklara baktığımda işlemcinin 95C'de çalıştığını ve hız kestiğini gördüm. Undervolt ile sorunum çözülebilir mi?

Cihazın marka modeli nedir hocam?

MSI PE62 7rd.
i7 7700HQ 1050 4 GB 2*8GB Samsung RAM

Denetim Masası'na güç seçeneklerine gelin.
Burada kullandığınız güç planının yanındaki plan ayarlarını değiştire gelin.
Açılan ekranda gelişmiş güç seçeneklerine gelin.
Açılan ekranda işlemci güç yönetimine gelin.
Ve bu seçenek altında en yüksek işlemci kullanımı ayarını bulun.
Bu seçenek altında pilde ve elektrikte iki seçenek vardır bu seçeneklerin ikisini de %90 yapıp kaydedin ve test yapın.

Bu seçenek altında pilde ve elektrikte iki seçenek vardır bu seçeneklerin ikisini de %90 yapıp kaydedin ve test yapın.
Hocam ama o zaman turbo kapanır ve bir anlamı kalmıyor.

Bu işlem Turbo'yu kapatır. Kesinlikle önermiyorum. Ki İ7-7700HQ'lar genelde -100 ile -165 arasında UV kaldırıyor. Kesinlikle gerek yok.
Selam herkese,
Geçenlerde yeni (ikinci el) bir laptop aldım 2 gün kullandım ve gayet memnunum fakat oyunlarda 2 saat sonra bir de FPS 140'larda 2'ye 3'e düşüyor. Sıcaklıklara baktığımda işlemcinin 95C'de çalıştığını ve hız kestiğini gördüm. Undervolt ile sorunum çözülebilir mi?
Throttle Stop görüntülerini bıraktım.
Sorunu gördüm. Birazdan çözümleri paylaşacağım. Tek sorunun ısı değil onu da belirteyim.

Yeni konular

Geri
Yukarı