i7 7700HQ laptopa hangi Windows kurulmalı?

Ravice

Centipat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle, cihazıma çok uzun zamandır format atmıyorum (2-2, 5 yıl kadar oldu) ve sistemin bozulduğunu düşünmeye başladım, çoğu programdan sürekli hata alıyorum ve performansda da düşüş olduğunu fark ettim. Sistem özelliklerim çok iyi değil Windows 10'un hangi sürümünü kurmamı önerirsiniz veya 11'e mi geçmeliyim ilk önceliğim oyunlardaki performans birçok eski konu okudum ancak güncel bir konu bulamadım sanırım bu gereksiz hizmetleri vs kapatılarak performans artışı sağlanabiliyormuş, stabil çalışmayı bozar mı? Şu anki gibi bazı programlarda hata alır mıyım?
  • GTX 1050 4 GB (Mobile)
  • i7 7700HQ 2.8GHz
  • 16 GB Kingston 2400MHz Single RAM.
  • 128 GB SSD.
  • 1TB + 512 GB HDD.

Şimdiden herkese teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 ve Windows 11 arasında performans açısından hiç bir fark yok.
Ama genel kullanım olarak Windows 10 daha iyi diyebilirim.
Bunu çok uzun süre Windows 10 kullanıp daha sonra aylarca Windows 11 kullanıp geri Windows 10'a dönen biri olarak söylüyorum.

Peki bu hizmetleri devre dışı bırakma konusunda bilginiz var mı? Ayrıca teşekkürler 🙂
Gereksiz hizmetleri kapatmak için ReviOS kullanabilirsiniz. Otomatik güncelleme ve bir çok performans düşüren sistem kapalı geliyor.
Güven konusuna gelirsek binlerce kullanıcı var, ben de çok uzun süredir kullanıyorum (UnifyOS'dan beri), banka işlemi de yaptım bir çok işlem de yaptım herhangi bir sorun yaşamadım. Zombi PC olayı var mıdır bilmiyorum ama internet hızımda hiç bir kayıp yaşamadım.

Gereksiz hizmetleri kapatmak için ReviOS kullanabilirsiniz. Otomatik güncelleme ve bir çok performans düşüren sistem kapalı geliyor.
Güven konusuna gelirsek binlerce kullanıcı var, ben de çok uzun süredir kullanıyorum (UnifyOS'dan beri), banka işlemi de yaptım bir çok işlem de yaptım herhangi bir sorun yaşamadım. Zombi PC olayı var mıdır bilmiyorum ama internet hızımda hiç bir kayıp yaşamadım.
Güvenlik açısından pek güvenli gelmiyor manuel olarak kapatma imkanım var mıdır?

Normal Windows 10 ile ReviOS arasında ortalama ne kadar performans artışı yaşadığınız?
Eğer ki gerçekten değecek bir artış olursa güvenlik sorununu göz ardı edebilirim.

Normal Windows 10 ile ReviOS arasında ortalama ne kadar performans artışı yaşadığınız?
Eğer ki gerçekten değecek bir artış olursa güvenlik sorununu göz ardı edebilirim.
Oyunlarda FPS farkı var mı inanın bilmiyorum ama Windows 10'un gereksiz servislerinin ve Windows Update'nin yarattığı %100 disk sorunu olmuyor hiç.

Yeni konular

Geri
Yukarı