i7 7700HQ laptop'ta FPS düşüşü

İşletim sistemi
Windows 10

Phipse35

Hectopat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar! Başlıkta da belirttiğim gibi dizüstü bilgisayarımda son 3-4 aydır bir düşüklük hissediyorum. Garantisi doldu, bu yüzden servise de gönderemiyorum. Ama sorunun ne olduğunu pek anlayamadım açıkçası. Örnek vermek gerekirse eskiden CS:GO'da ful ayarlarda 200 FPS alan bilgisayarım şimdi en düşükte 80-110 arası alıyor. Sadece eskimeden kaynaklı böyle bir sorun olabilir mi? McAfee ile virüs taraması yaptım ama temiz duruyor. Bilgisayarı da şöyle bırakayım nedenini anlayabilecek arkadaşlar yanıtlarsa çok sevinirim.
Not: SSD'yi Samsung EVO Plus 500GB ile değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarınız ısınıyor mu? Isınıyorsa performans düşüşü yaşanabilir. Genel temizlik yapın, termal macun yenileyin.

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar dediklerinizi deneyeceğim. Fakat anlamadığım durum şu, bu düşüklüğün sebebi nedir?
Bilgisayarınız ısınıyor mu? Isınıyorsa performans düşüşü yaşanabilir. Genel temizlik yapın, termal macun yenileyin.

Isınma durumu şimdilik mevcut değil. İçini sıklıkla açıp temizliyorum.

Hocam bilgisayar ısınmıyor aslında yani termal macunun bununla ne alakası var çok anlayamadım. Biraz açıklar mısınız acaba?
Eğer ısınmıyorsa Nvidia denetim masası içerisinden 3D ve bazı motor grafik ayarı yaparek performans arttırmanız mümkün ama zaten cihazınız eskimeye başlamış.

Yeni konular

Geri
Yukarı