i7-7700HQ oyunda darboğaz sorunu

Stabilizasyon kötü değil de adamlar sistem sattırmak için oyun politikası güdüyor diyen bir güruh var :) onun harici muazzam oyunlardır TR altyazı seçenekleri var iki seride harika ötesidir klasik AC'lerden uzaklaşmış kendi hikayelerine odaklanmışlar.

Artık 30-40 FPS oynayacağız o zaman 🤷‍♂️ benim ilk AC oynayışım Odyssey'den sonra hangi AC'yi önerirsiniz 😊

Artık 30-40 FPS oynayacağız o zaman 🤷‍♂️ benim ilk AC oynayışım Odyssey'den sonra hangi AC'yi önerirsiniz 😊
diğer seriler birbiri ile bağlantılı bende hepsini oynamadım, hani tam zevk almak için sırayla gitmek gerekebilir o nedenle serilerden bağımsız olanları araştırıp oynayabilirsin, ama origins ve odssey'den sonra boşluğa düşüyosun o iki oyun bitince başka hiçbişey o tadı vermiyo :D

Diğer seriler birbiri ile bağlantılı bende hepsini oynamadım, hani tam zevk almak için sırayla gitmek gerekebilir o nedenle serilerden bağımsız olanları araştırıp oynayabilirsin, ama Origins ve Odssey'den sonra boşluğa düşüyorsun o iki oyun bitince başka hiçbir şey o tadı vermiyor :D.
Biraz yavaş oynadığım için karantina dönemini çıkarırım herhalde ikisiyle ama Odyssey iyice gözümü korkutmaya başladı Origins bile darboğaz yapıyorsa :)

CPU'nun frekans ,Watt ve Sıcaklik değerlerini gösteren MSI Afterburner ayarlarıni açık şekilde bir SS atarsanız belki yardimci olabilirim.
IMG_20200404_044434.jpg

Ama FPS değerlerinizin çok yükseleceğini sanmıyorum çünkü gpu kullanımınız zaten 90~% civarlarında.

CPU'nun frekans, Watt ve sıcaklik değerlerini gösteren MSI Afterburner ayarlarıni açık şekilde bir SS atarsanız belki yardimci olabilirim. Eki Görüntüle 544706
Ama FPS değerlerinizin çok yükseleceğini sanmıyorum çünkü GPU kullanımınız zaten 90~% civarlarında.

Bu şekilde değil mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (42).png
    Ekran Görüntüsü (42).png
    3,7 MB · Görüntüleme: 43
Evet bu şekilde.
Sanırım ısınma sorunu için işlemcinin Turbo Boost'unu kapatmışsınız.
ThrottleStop mu kullanıyorsunuz?
Normal şartlarda o işlemcini. 3.8 GHz degerlerinde olması lazım.

Yok hayır bildiğim kadarıyla kapatmadım ama yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor? Bir de ThrottleStop nedir?

Yok hayır bildiğim kadarıyla kapatmadım ama yardımcı olur musunuz ne yapmam gerekiyor? Bir de ThrottleStop nedir?
Cihazın kendi güç yönetim yazılımı varmı ?
Varsa bu yazılımın içinde performans modu olsa gerek işlemcinin gücünü kısıtlamayan bir mod seçmelisiniz.
Eğer yazılımı yoksa pil ayarlarında yüksek performans seçilmelidir.
Oyunun içinde 3500-3800 MHz değerlerini yakalamanız gerekmektedir tabi bu sırada sıcaklıklar 90C dereceye dayanabilir önemli değil sadece test edeceksiniz.
Bu arada cihaz boştayken yüksek performans modunda görev yöneticisinden Cpu bölümünü açın GHz değeri ne gösteriyor.

Cihazın kendi güç yönetim yazılımı varmı ?
Varsa bu yazılımın içinde performans modu olsa gerek işlemcinin gücünü kısıtlamayan bir mod seçmelisiniz.
Eğer yazılımı yoksa pil ayarlarında yüksek performans seçilmelidir.
Oyunun içinde 3500-3800 MHz değerlerini yakalamanız gerekmektedir tabi bu sırada sıcaklıklar 90C dereceye dayanabilir önemli değil sadece test edeceksiniz.
Bu arada cihaz boştayken yüksek performans modunda görev yöneticisinden Cpu bölümünü açın GHz değeri ne gösteriyor.

Cihazın herhangi bir kendine ait güç yönetim yazılımı mevcut değil fakat dediğiniz gibi pil ayarlarından yüksek performansa çektiğimde boşta ve oyundaki değerler aşağıdaki gibi oluyor (oyunda işlemci hızı daha düşük dikkat ederseniz);

Dosya Ekleri

• boşta.jpg
    boşta.jpg
    65,8 KB · Görüntüleme: 32
  • oyun (2).png
    oyun (2).png
    579,9 KB · Görüntüleme: 45
Cihazın herhangi bir kendine ait güç yönetim yazılımı mevcut değil fakat dediğiniz gibi pil ayarlarından yüksek performansa çektiğimde boşta ve oyundaki değerler aşağıdaki gibi oluyor (oyunda işlemci hızı daha düşük dikkat ederseniz);

Oyunda bir miktar frekans düşmesi normaldir.
Şu an frekans değerleri normal ve bir miktar performans artmıştır Turbo boostunuz devrede sorun yok frekansınız bu değerlerdeyken de %100
De kullanmasıda oyunun suçu olsun siz şu an alabileceğiniz en yüksek verimdesiniz.
En azından frekans değerleriniz yüksekte çalısıyor.
Ayrıca attığınız SS'lerde her zaman CPU'nun bir çekirdeğinin kullanımını göstermişsiniz genel kullanım gösteren ayarıda yapın ve bir SS daha atınız.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı