i7 7700HQ sistemde Valorant 2K'da FPS düşmesi yaşanıyor

İşletim sistemi
Windows 10

Eyüp han

Kilopat
Daha fazla  
RAM
16 GB
Ekran kartı
1050ti
İşlemci
i7 7700HQ
Merhaba arkadaşlar, sistemim; i7 7700HQ, 1050 Ti, 16 GB RAM YouTube'deki videolara bakarsak rahatlıkla oynatıyor. Valorant'ta 2K oynarken sabit bir yere bakarsam 100-120 FPS alıyorum ama fareyi hareket ettirdiğimde 20-40'a kadar düşüyor ve oyun kasıyor. Hareket ettirmeyi bırakınca tekrar FPS 120'lere cıkıyor ve drop kesiliyor. 1080P'deyken 140-160 FPS alıyorum yürürken 100-110'a ve savaştayken 70-80'e düşüyor ama drop olmuyor. Sizce neyi yanlış yapıyorum?

Son düzenleyen: Moderatör:
Abra a5 v9.2.2 alalı 4 yıl oldu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BF1'de sıcaklıklar böyleyse, Valorant'da çok daha az olması lazım. Ya sistemdeki soğutmayı tam oturtamıyorlar, ya macunu düzgün sürmüyorlar, ya da kullandıkları macun MX4 değil. Eğer değilse zaten hızlıca kuruyordur.
Abra a5 v9.2.2 alalı 4 yıl oldu

1 temmuz 2021 de değiştirmişim macunu
Acaba eskiden başka bir macun kullanıp bu macuna gecmiş olabilir mi
Evet geçmişte farklı bir macun kullanmış da olabilirler. Fakat tam performans için bence siz kendiniz halledin. Hem eğer veriyorsanız para da vermemiş olursunuz temizlik için. Çok zor bir işlem de değil.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
BF1'de sıcaklıklar böyleyse, Valorant'da çok daha az olması lazım. Ya sistemdeki soğutmayı tam oturtamıyorlar, ya macunu düzgün sürmüyorlar, ya da kullandıkları macun MX4 değil. Eğer değilse zaten hızlıca kuruyordur.

Evet geçmişte farklı bir macun kullanmış da olabilirler. Fakat tam performans için bence siz kendiniz halledin. Hem eğer veriyorsanız para da vermemiş olursunuz temizlik için. Çok zor bir işlem de değil.
Sordum şuan, eskiden farklı bir macun kullanıyorlarsa macunu ben yenilemeye calışacağım. Ben hic yapmadım biraz şüphe var aklımda, başına birşey gelir falan diye ama üstesinden gelirim diye düşünüyorum. Teşekkür ederim ilgilendiğin için

Sordum şuan, eskiden farklı bir macun kullanıyorlarsa macunu ben yenilemeye calışacağım. Ben hic yapmadım biraz şüphe var aklımda, başına birşey gelir falan diye ama üstesinden gelirim diye düşünüyorum. Teşekkür ederim ilgilendiğin için
İnternetten video izleyip yavaş yavaş yaparsan bir sıkıntı çıkmaz. İyi akşamlar.

Aynı sorun bende de mevcuttu. Termal macunu değiştirdim, fanları değiştirdim ama yine de düzelmemişti. İşlemci aşırı fazla ısındığından ötürü bu droplar oluyor. Ben Turbo boostu kapatarak kurtulmuştum.

Aynı sorun bende de mevcuttu. Termal macunu değiştirdim, fanları değiştirdim ama yine de düzelmemişti. İşlemci aşırı fazla ısındığından ötürü bu droplar oluyor. Ben Turbo boostu kapatarak kurtulmuştum.
Turbo Boost'u kapatmak tam çözüm olmuyor. Çünkü performans kaybetmiş oluyorsunuz.
Turbl boostu kapatmak derken fanı yavaşlatınca nasıl cpu sıcaklığı düşebilir ki
Intel Turbo Boost yazarsan internette çıkacaktır. İşlemcinin frekansı ile alakalı.

Bugün sıcaklığı biraz düşürdüm 93-95 derece olduğu halde drop oldu ondan değil sanırım başka bir sorun var. Bu pc de 2k da oyun oynayamıyorum yaw fortnite, lol, valo, overwatch farketmiyor 2k da aşırı drop oluyor

Bugün sıcaklığı biraz düşürdüm 93-95 derece olduğu halde drop oldu ondan değil sanırım başka bir sorun var. Bu pc de 2k da oyun oynayamıyorum yaw fortnite, lol, valo, overwatch farketmiyor 2k da aşırı drop oluyor
93 95 derece yüksek bu arada. O sıcaklıktan olma ihtimali var bence. Ve ekran kartı sıcaklığın kaç ?

Geri
Yukarı