i7 7700HQ undervolt için XTU ayarları değişmiyor

engin81

Hectopat
Merhabalar işlemcim çok ısındığı için undervolting yapmak istiyorum fakat Intel XTU izin vermiyor. Ayarları değiştiremiyorum. Daha önce denediğimde oluyordu ama artık olmuyor. Nasıl düzeltebilirim?

Merhabalar işlemcim çok ısındığı için undervolting yapmak istiyorum fakat Intel XTU izin vermiyor. Ayarları değiştiremiyorum. Daha önce denediğimde oluyordu ama artık olmuyor. Nasıl düzeltebilirim?

Hocam ThrottleStop kullanırsan undervolt ayarları var.

Onu da denedim yine volt ayarıyla oynamama izin vermiyor fotoğraftaki gibi.

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-08_210755.png
    resim_2021-08-08_210755.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 103
ThrottleStop yükleyin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın.

ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi
ThrottleStop TPL sekmesini atın.

Cihazınızın markası nedir?

ThrottleStop yükleyin. Google'a ThrottleStop yazın. İlk çıkan siteden indirin. RAR'dan çıkartın. Programı çalıştırın.

ThrottleStop Ana Ekranı
ThrottleStop FIVR sekmesi
ThrottleStop TPL sekmesini atın.

Cihazınızın markası nedir?
Dell 7577 kullanıyorum. Aldığımdan beri zaten ısınma sorunu yaşıyorum 2 kere servise de gitti değişen bir şey olmadı.
@erengore Bakabilir misiniz ?

Dosya Ekleri

• resim_2021-08-08_212139.png
    resim_2021-08-08_212139.png
    1,8 MB · Görüntüleme: 87
  • resim_2021-08-08_212149.png
    resim_2021-08-08_212149.png
    2 MB · Görüntüleme: 92
Son düzenleme:
Dell 7577 kullanıyorum. Aldığımdan beri zaten ısınma sorunu yaşıyorum 2 kere servise de gitti değişen bir şey olmadı.
Allah allah. Bana niye bildirim gelmiyor ya?
Tekrardan konuyu inceliyorum.
Sisteminizde kilitlemişler VR'yi. Dell sistemlerde BİOS üzerinde CFG Lock diye bir şey olabilir. Lütfen BİOS'a gidin. BİOS'da bununla ilgili bir ayar olması lazım.

@KRALCAN bu konuda böyle bir şey vardı diye hatırlıyorum. Dell cihazlarda. Doğru değil mi?
Varsa bu kilidi kaldırın. Sistem VR'sinin konfigüre edilmesini engelliyor bu kilit.

Allah allah. Bana niye bildirim gelmiyor ya?
Tekrardan konuyu inceliyorum.

Sisteminizde kilitlemişler VR'yi. Dell sistemlerde BİOS üzerinde CFG Lock diye bir şey olabilir. Lütfen BİOS'a gidin. BİOS'da bununla ilgili bir ayar olması lazım.

@KRALCAN bu konuda böyle bir şey vardı diye hatırlıyorum. Dell cihazlarda. Doğru değil mi?
Varsa bu kilidi kaldırın. Sistem VR'sinin konfigüre edilmesini engelliyor bu kilit.
Evet, bir arkadaşın rehberi var Rehber: Dell G3 undervolt kilidi açma belki bu işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı