Rehber i7-7700HQ ve GTX 1050 sistemin oyun performansını nasıl arttırdım?

Performans artışı için yapabileceğim bir şey yok mu yani? Ekran kartıyla alakalı vb.
Ekran kartına az OC yapabilirsin. Ama kendin deneyip görmen lazım ne kadar OC yapabiliyorum diye.

Ama yukarıda da belirtildiği gibi 5 10 FPS anca yarar sağlarsa sağlar.

Ekran kartına az OC yapabilirsin. Ama kendin deneyip görmen lazım ne kadar OC yapabiliyorum diye.

Ama yukarıda da belirtildiği gibi 5 10 FPS anca yarar sağlarsa sağlar.

Benim anlamadığım yayıncıların dahil setup dizip oyun oynayan arkadaşlar bahsettiğiniz oyunlarda sizin aldığınız değerleri alıyorken ( CS:GO, LoL, Valorant) siz nasıl bu donanım ile alıyorsunuz tek fark bahsedilen ayarları yapmanız mı? Merakımdan soruyorum yanlış anlamayın.

6400 TL'ye ABD'den aldım fiyatta endişeniz olmasın . İşlemcime bilgim olmadığı için hiç ellemedim. Ekran kartında 150 MHz overclock var sadece. Dediğiniz gibi biraz araştırma yapıp throttle olaylarına bakacağım. Bu devirde yeni çıkan işlemciler hariç Intel tercih etmek mantıksız. Hele de dizüstüler için. Bu bilgisayarı danışarak aldım 10 farklı işinde uzman bilgisayar mühendisiyle görüştüm. AMD almamın en iyi olduğu söylendi.

Oyunun benchmark testinde zaten FPS'im gayet yüksek. Forza Horizon 4'te de öyleydi 5 de öyle. Benchmark modu her zaman daha yüksek FPS veriyor normal oynayıştan.
Ek olarak bana forza horizon grafik ayarlarınızı atabilir misiniz? @erengore

Son düzenleme:
Tam tersi, yukarıda açıkladığım durum itibariyle performans benchmark modunda daha düşük aslında. Kendi videomu gönderebilirim istersen
Evet bende de Bench daha düşük oluyor.
Müsait zamanda atacağım.

Bu arada AMD mobil CPU'lar bence o kadar da iyi değil ya. Kesinlikle tercihlerim arasında olmaz. Siz orada uzmanlara danışmışsınız da ben pek onlarla aynı fikirde değilim.

Hocam benim yorumum vardı arada kaynadı gitti bir bakabilir misiniz cidden çok lazım benim için.
Bu arada 1650Ti var dediğim gibi ama çoğu oyunda ekran kartı kullanımı %40-50 seviyesinde geziyor hep. Battlefield 1 gibi oyunda bile %50'lerde sadece Bannerlord ve Witcher 3'te %99'ları gördüm geri kalan oyunlarda göremedim. Sebebi ne olabilir ? Bu arada işlemcim i5-10200H ve ThrottleStop ayarları yapılı.

Vallahi 5800H 105 derece olan Tjunction degeri icin tercih ettim iyi ki de etmisim diyorum. Eski islemcim 8300H 97 derecede ThrottleStop acik olmasina ragmen throttle yaparken 5800H hiçbir yardimci program olmadan 104 derecede oldugunda bile throttle yapmiyor. Bir de serin calisiyor islemci, dunya uzerinde bu laptopu throttle ettirebilecek bir oyun oldugunu sanmiyorum.

104 derece nasıl serin oluyor anlayamadım ? ( Tamam anladım normalde serin demiş )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…