i7 7700HQ ve GTX 1050 Ti CS:GO FPS düşmesi problemi

M3rl1n1

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi- Gelecekte Mühendis
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımda sayılı oyunlarda bu olay oluyor (FPS değerimin 150 civarından 40 küsürlere düşüp 10-15 saniye böyle kalması ve sonra tekrar eski haline gelmesi ve bu olayın her dakika tekrarlanması) ancak can sıkıcı bir hal almaya başladı. Yardımcı olursanız sevinirim.
Özellikler:
i7-7700HQ 2.8GHz.
GTX 1050 Ti 4 GB.
16 GB RAM.
1TB HDD 256 SSD.
Sıcaklık değerlerim genelde fotoğrafta gözüktüğü şekilde ancak FPS düşmesi olduğunda işlemci sıcaklığım 75-85 arasına düşüyor.
Not: Kullandığım program MSI Afterburner.
Not2: Daha önceden sorunla ilgili açılmış konular var ancak tarihleri eski yanlış görmediysem. Ondan dolayı yeniden açtım. Bu durum için kusura bakmayın lütfen.

20200519_235402.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci yaklaşık 100 derece. Undervolt yapın. Olmazsa fan temizliği ve termal macun yenilemesi yapın.
i7-7700HQ biraz fazla ısınan işlemci. Isındığı için frekans düşürüyor. Bu da ani FPS drop demektir.
Intel işlemcilerde Undervolt nasıl yapılıyor? AMDlerdeki gibi kullanabileceğim bir program var mıdır?

Throttlestop kullanmaya çalıştığımda CPU is not supported uyarısı alıyorum. Intel XTU sitesinde de işlemcimi bulamıyorum. Bu çözüm yok demek mi oluyor ?

8.70.6 sürümü deneyin. Olmaz ise yönetici olarak çalıştırın veya uyumluluk modu ile çalıştırın.

"mfc120u.dll" bulunamadı diyor dosyayı internetten indirip klasöre attığımda da başka bir hata veriyor maalesef...

Hata kodunu atar mısınız? Ayrıca .dll dosyalarını System32 ve SysWOW64' e atmanız gerek.

Önerim sıfır hata için hepsini indirmeniz.

Geri
Yukarı