i7 7700HQ ve GTX 950M laptop ısınma sorunu

Ali sancı

Hectopat
Daha fazla  
  • i7-7700 HQ 2.8 GHZ
  • GTX 950M 4 GB
  • 16 GB RAM
Arkadaşlar cihaz felaket ısınıyor, örneğin GTA 5'i açtıktan sonraki 5 dk içinde 80-90 dereceleri görmeye başlıyor. Olayın termal macundan kaynaklandığını düşündüm, 2 yıl oldu alalı ve hiç bakım yapmadım. Sadece merak ettiğim termal macundan sonra iyi bir düzelme olur mu? GTA 5 gibi yüksek sistem isteyen bir oyun ilk kez açtım, yoksa termal macundan değil de bilgisayar mı kaldıramadı?
Önceden CS:GO gibi oyunları oynuyordum ancak ısınma 1 saat sonra olmaya başlıyordu.

Malum sıcak aylar geldi. Böyle sorunlar baş göstermeye başlayacaktır. Ve 2 senedir bakım yapmadığınızı belirtmişsiniz. Sürekli oyun oynayan birisiyseniz macununuz bu süreçte kurumuştur. Fanlarınızda dolmuş olabilir.

Bilgisayarınızın içerisini açıp soğutucu blokların fan kısımlarının toz ve hofcuklar ile dolup dolmadığını kontrol edin daha sonra termal macununuzu temizleyerek termal macun yenilemesi yapın donanımsal olarak bir probleminiz yok ise sorununuz düzelecektir.

Termal Macun önerim;

Kendim de bu termal macunu kullanıyorum 5 6 aylık periyotlar halinde değişim yapıyorum gözle görülür derecede fark far.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Cihazın garantisi devam ediyor garantiye gönderip temizliğini , termal macununu halledicem inşallah :)
Garanti kapsamına girermi acaba , yoksa ücret alırlar mı

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı