i7 7700K 5 GHz İçin İdeal Votaj Değeri Ne Olmalı?

O değerler için soğutucun yetersiz. Stok haliyle bile 70 dereceyi gören bir işlemci için 5 GHz'lik bi frekans söz konusu.

O değerler için soğutucun yetersiz. Stok haliyle bile 70 dereceyi gören bir işlemci için 5 GHz'lik bi frekans söz konusu.
Soğutucunun gayet yeterli olacağını düşünüyorum. Stok halinde voltaj ayarı ile 60-62 dereceyi görüyor 4.8GHZ'de ise 70-72 dereceyi görüyor ama 5GHZ'de stabil voltajı yakalayamadım mavi ekran veriyor.

5.0 GHz için ya performanslı sıvı soğutucu ya da işlemciye Delid işlemi yapman lazım. Her şeyden önce silikon şansın yanında olacak. İşlemci takoz ise ne yapsan çıkaramayabilirsin de.
Hocam Türkçe bir rehber bulamadım voltaj ayarı ile ilgili, bir sürü voltaj ayarı kısmı var vcore voltajını elle 1.380 yaptım yine mavi ekran veriyor. Acaba gözden kaçırdığım bir ayar mı var?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı