i7-7700K BF 5 oynarken 98 derece oluyor

Emre Aydın 1452

Centipat
Elimde i7 7700K var çok ısınıyor dün termal macununu değiştirdim Battlefield V de 98'i gördü 85-90 arası gidip geliyor bazen 95-98'e kadar da çıkıyor neden acaba soğutucu kule tipi tek fanlı Casper'ın hazır istemi olduğu için Casper yazıyor üstünde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasadan ötürü marka hazır sistemlerin kasalarında hava alacak yer olmadığı için işlemciniz sıcak çalışıyor.

Hocam ya kasanin hava sirkualsyonu cok kotu veya macunu surerken islemci ile fan tabani arasinda hava var. Macun da cakma olabilir MX-4'un cakmalari kol geziyor.

Teknobiyotik'ten aldım termal macunu sıkıntı olcağını düşünmüyorum kasa ise bu.

1656594510608.png

Bu arada kutu üzerindeki kodu QR okutucuda okuttuğumda ürün orijinal çıkıyor hava sirkülasyonu kötü büyük ihtimalle soğutucuyu yanlış takınca oturmuyor vidaları OC yapmadığımda 80-85'e düşüyor sıcaklığı.

Son düzenleme:
Teknobiyotik'ten aldım termal macunu sıkıntı olcağını düşünmüyorum kasa ise bu.

Eki Görüntüle 1436552

Bu arada kutu üzerindeki kodu QR okutucuda okuttuğumda ürün orijinal çıkıyor hava sirkülasyonu kötü büyük ihtimalle soğutucuyu yanlış takınca oturmuyor vidaları OC yapmadığımda 80-85'e düşüyor sıcaklığı.

Termal macun evet kaliteli fakat soğutma olarak bir problem olduğu belli yoksa Intel Core i7-7700K overclock altında standart ayarlarda kule tipi bir soğutmayla 80-85 derecelerde olması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı