i7 7700K GTX1080 sistemde ekran kartı ve işlemci fazla ısınıyor

• Konuyu başlatan Toji
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 7
  • Görüntüleme 207

Toji

Hectopat
r6 sıcaklık değerleri.png

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege.

DBD SICAKLIK DEĞERLERİ.png

Dead by Daylight.

AC ORİGİNS SICAKLIK DEĞERLERİ.png

Assassin's Creed: Origins.

AC VALHALLA SICAKLIK.png

Assassin's Creed Valhalla.

Arkadaşlar bu değerler oyunların izin verdiği en yüksek grafik ayarlarında aldığım değerler. Normalde odamda kalorifer 7/24 açıktır bu değerlerin üstüne bir 4-5 derece daha biner. Arkadaşımın kartı ise aynı ayarlarda 65'i geçmiyor işlemci ise taş çatlasa 75.benim sistem de mi bir anormallik var arkadaşlar yoksa bu değerler normal mi?

Kasam:
MSI AEGIS X3 CORE İ7 7700K 4.2 GHZ 32 GB 2TB+256GB 8 GB NVIDIA GTX1080 WIN10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 1345166

Tom Clancy's Rainbow Six: Siege.

Eki Görüntüle 1345168

Dead by Daylight.

Eki Görüntüle 1345171

Assassin's Creed: Origins.

Eki Görüntüle 1345172

Assassin's Creed Valhalla.

Arkadaşlar bu değerler oyunların izin verdiği en yüksek grafik ayarlarında aldığım değerler. Normalde odamda kalorifer 7/24 açıktır bu değerlerin üstüne bir 4-5 derece daha biner. Arkadaşımın kartı ise aynı ayarlarda 65'i geçmiyor işlemci ise taş çatlasa 75.benim sistem de mi bir anormallik var arkadaşlar yoksa bu değerler normal mi?

Kasam:
MSI AEGIS X3 CORE İ7 7700K 4.2 GHZ 32 GB 2TB+256GB 8 GB NVIDIA GTX1080 WIN10 fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
İşlemci fazla ısınıyor. Temal macun falan sürüldü mü?

İşlemci fazla ısınıyor. Temal macun falan sürüldü mü?

275952712_536623264562910_8239205627379259894_n.jpg

2017'nin aralık ayında aldım o günden beridir aldığım gibi duruyor kasa hiçbir şeyine dokunmadım. Kasa biraz ufak bir de kasada ki tek fan ekran kartının fanları büyük ihtimalle ondan da ısınıyor olabilir mi?

Kasa tipi bu şekil.

Son düzenleme:
Ekran kartın değil işlemcin ısınıyor. Kasanın tozlarını temizleyip işlemciye termal macun sürmen sıcaklığı düşürür. Bunun dışında kasanın yan kapaklarını açarak sıcaklığı düşürebilirsin.

Ekran kartın değil işlemcin ısınıyor. Kasanın tozlarını temizleyip işlemciye termal macun sürmen sıcaklığı düşürür. Bunun dışında kasanın yan kapaklarını açarak sıcaklığı düşürebilirsin.

En yakın zamanda termal macunu değiştireceğim. Yani kartın 75-80 derece de gidip gelmesi normal mi bu yükler de.

Fan hızları %65'i geçmiyor.

Eki Görüntüle 1345365

2017'nin aralık ayında aldım o günden beridir aldığım gibi duruyor kasa hiçbir şeyine dokunmadım. Kasa biraz ufak bir de kasada ki tek fan ekran kartının fanları büyük ihtimalle ondan da ısınıyor olabilir mi?

Kasa tipi bu şekil.
Normal. 5 senede temizlik ve termal macun değiştirmezsen bunlar iyi bile değerler. Bir temizlik yapın, termal macun sürün.

Geri
Yukarı