i7 7700K İçin Anakart ve RAM Önerisi

Duymadın çünkü ülkemizde yeterince tanınmayan fakat Avrupa'da diğer tüm markaların yerine tercih edilen bir üretici. En az bildiğin tüm markalar kadar kalitelidir.

Z270 ise OC yapma potansiyelinin yüksek olduğu bir çipsettir, eğer OC yapmayacaksan keşke i7 7700 alsaydın.
Henüz almadım işlemciyi K isteme nedenim değerlerinin 7700'e göre yüksek olması, OC yapmayacağım.

Hangi sıkıntısından kurtulmak istiyorun? Ryzen serisinde ısınma dersen yok.
Single Core, ısınma ve optimizasyon problemi genelde MMORPG türü oyunlar oynuyorum ve AMD CPU + NVIDIA GPU üzerinde performans sıkıntısı oluyor ciddi şekilde.

Fiyat limitimi 1300TL'ye çıkartıyorum arkadaşlar önerilerinizi bu fiyat üzerinden yaparsanız sevinirim.

Ryzen serisi ile Nvidia ekran kartının çakıştığını forumda hiç duymadım. Dedigim gibi ısınma sorunu yok, hatta R5 1600 7700K'dan daha serin çalışıyor.

Dediğim gibi benim önerim Ryzen alman. İlle de Intel istiyorsan bunları al:
Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3000C15R 16GB (2x8GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Kırmızı Gaming (Oyuncu) Ram - incehesap.com
Asus PRIME Z270-P Intel Z270 3200MHz+ (OC) DDR4 Soket 1151 Fiyatı

MSI Z270 TOMAHAWK Intel Z270 3800MHz (OC) DDR4 Soket 1151 Fiyatı

Bu anakart uygun mu?

Uygun. Fakat aradaki fiyat farkına değmez. Ve yine söylüyorum benim önerim Ryzen alman.
ASUS istememe sebebim desteklerini çok çabuk çekiyorlar, örneğin şuan kullandığım anakart ASUS ve sadece 2-3 kez bios güncellemesi geldi ve destekleri yalnızca 1 yıl sürdü o ürüne. MSI'da bir çok özellik görüyorum 100TL için değer bence.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı