i7 7700k için Soğutucu Önerisi

Asgari şartları karşıladığı için A320+2400G alırdım, kullanmayacağım işlem gücüne para vermem. Fakat yıllar sonra lazım olursa falan 1600-2600 de mantıklı.

1.140 TL

Ben anakartı pek değiştirme taraftarı değilim(yani şuan için) elimdeki pentium g4400 işlemciden kurtulup i5 7600 alsam nasıl olur vatan bilgisayara KDV indirimi geldiğinde 933 lira olucak fiyatı.
i5 7600k ile arasında da pek bir fark yok ama k serisinin güç tüketimi 95W normalin 65W o yüzden 7600 biraz daha iyi gibi geldi sizin düşünceniz nedir?

i7 7700K + soğutucu alacaktın, 7600 nereden çıktı?
dfghbdgfb.jpg

Son düzenleme:
Şimdi alırsın 7600'ü üç kuruş az ödedim dersin. Belki ama belki işlemci işini görebilir. Daha sonra illaki işlemci belli bir zamanda yetmeyecek. Yine anakartı değiştirmeden 7700K almak mantıksız olacak. O anakart ile en fazla 7700K kullanılabiliyor. Haliyle mecburen anakart alıp işlemciyi öyle değiştirmek zorunda kalacaksın. Uzun vadeli yatırım yapmak her zaman en karlısı olur. Mesela 6-12 ay önce 16 GB bellek alanlar şimdi yaşadı. Şu anda 8GB bellek 500 lira iken, daha çok yakın geçmişte 120 liraya satılıyordu. Aman deyip az almayanlar şu anda büyük kazanç içerisindeler. Bellek ve ekran kartı fiyatları enflasyon ve dolar kurundan daha da fazla fiyat artışında. Yani kurdan falan lafı geçersin. Anlatabildim mi? Minimum A320 ve 2400G almalısın!

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı