i7 7700K Kasa ile Soğutucu Önerisi

Burak İzmir

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, topladığım bilgisayarın son 2 parçası kaldı. Kasa ve soğutucuları. Önerilerinizi almak istiyorum.
  • İşlemcim İntel i7 7700k
  • Anakart: Msi M9 Ack (ATX)
  • Ekran Kartı: 1080Ti
Bunların rahatça sığabileceği ve serin olacak bir kasa ve ona uyumlu işlemci soğutucusu (sıvı soğutma tercihim.)
Baktığım kasalar da:
upload_2017-3-22_20-37-9.jpeg
Thermaltake Kandalf ATX Kasa
upload_2017-3-22_20-39-1.jpeg
İnwin 805 yada 805c

Geniş olarak bulduklarım bunlar var. Hem 2x 120mm sıvı soğutma için rahat yer hem de ekstra en az 3 tane fan koymak istiyorum, içerideki sirkülasyonu hızlandırmak için.

Bu kadar serin olmasını isteme nedenim canlı yayın yapacağım için işlemci ve ekran kartını en düşük sıcaklıkta tutmak gerekiyor bir de yaz geliyor. İzmir yazını bilirsiniz :/ Baya öldürücü, parçalara ilk yazdan zarar vermek istemiyorum.

Sıvı soğutma olarak da:
upload_2017-3-22_20-56-11.jpeg

Kraken x62 düşündüm ama ülkemize daha gelmemiş araştırdığım kadarıyla.
Bir de Fan kontrolcülerini gördüm işe yarıyor mu onlar alırsa fanlarımı daha verimli kullanır miyim?

Yardımlarınız için çok teşekkürler, iyi akşamlar, keyifli forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutucu: CORSAIR CW-9060027-WW Hydro Serisi H115i Extreme Performans Sıvı (H110i GTX) İşlemci soğutucusu - inventus
Kasa: Corsair Carbide 400C Compact Mid Tower Kasa (CC-9011081-WW) Kasa

Bu soğutucu işinizi rahatlıkla görecektir. Kasa da gayet kaliteli, hoş bir kasa. Ön tarafa H115i'yi taktıktan sonra üst tarafa da 2 tane 140 mm'lik ve arkaya da 120 mm'lik bir ekzos fanı daha takabiliyorsunuz.

Eğer takacağınız ekran kartı 294 mm'den uzun değilse alttaki resimdeki gibi 26 mm kalınlığındaki H115i radyatörüne, 25 mm kalınlıklı ön tarafa 2, radyatörün arkasına 2 olmak üzere 4 fanı push - pull yapacak şekilde takarak güzel bir hava akımı sağlayabilirsiniz; yazının altına anlattığım bu olayın temsili bir resmini koydum (kasanın desteklediği maksimum 370 mm ekran kartı boyundan hesap ederek söylüyorum bunları).

Carbide_400C_AIRFLOW.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı