Çözüldü i7 7700K işlemci hızı 800 MHz oluyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

IwasdI

Centipat
Daha fazla  
Sistemim.
MSI Z270 Tomahawk anakart BIOS'um güncel.
İślemcim i7 7700K, 240mm sıvı soğutmam var üzerinde 2 adet Noctua nf F12 3000 RPM fan var.
RTX 3060 ekran kartı.
RAM HyperX 32 GB.
Depolama samgung 970 NVMe M.2 SSD 500GB.
Güç kaynagım Cooler Master 700 wat.
İşletim sistemim Windows 10.
İşlemci saat hızım 800 MHz'ye düşüyor PUBG ve Assassin's Creed Odyssey oyununda bunu yaşıyorum, başka bir oyunda böyle sorunum yok, bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim.
MSI Z270 Tomahawk anakart BIOS'um güncel.
İślemcim i7 7700K, 240mm sıvı soğutmam var üzerinde 2 adet Noctua nf F12 3000 RPM fan var.
RTX 3060 ekran kartı.
RAM HyperX 32 GB.
Depolama samgung 970 NVMe M.2 SSD 500GB.
Güç kaynagım Cooler Master 700 wat.
İşletim sistemim Windows 10.
İşlemci saat hızım 800 MHz'ye düşüyor PUBG ve Assassin's Creed Odyssey oyununda bunu yaşıyorum, başka bir oyunda böyle sorunum yok, bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sıvı soğutma düzgün takılmamış gibi duruyor 71 derece

Sıvı soğutma düzgün takılmamış gibi duruyor 71 derece
Soğutmada sorun yok cinebech R23 testinde maximum 85 dereceye cıkıyor sistem boşta 35,40 derecelerde yük altında maximum 85 derece oluyor ama işlemcim sadece Pubg ve Assassin's Creed Odysseyde 800mhz ye düşüyor aynı şekilde videoda görüldüğü gibi Ekran kartı saat hızımda düşüyor

Soğutmada sorun yok cinebech R23 testinde maximum 85 dereceye cıkıyor sistem boşta 35,40 derecelerde yük altında maximum 85 derece oluyor ama işlemcim sadece PUBG ve Assassin's Creed Odyssey'de 800MHz'ye düşüyor aynı şekilde videoda görüldüğü gibi Ekran kartı saat hızımda düşüyor

Sıvı soğutma ile 85 görmemesi gerekiyor sanki

Benzer sorun anakarttan çıkmış zamanında.

Sıvı soğutma ile 85 görmemesi gerekiyor sanki
Anlık çıkıyor 70 dereceden sonra fanlar 100% çalışıyor düşüyor Bakın God of War oynuyorum böyle bir sorunum yok sadece Bahsettiğim iki oyunda bunu yapiyor

Benzer sorun anakarttan çıkmış zamanında.

Benim problemim bahsettiğim iki oyunu açtığımda oluyor,oyunu kapatınca düzeliyor.

Son düzenleme:
Sıcaklık cidden Fazla hocam, soğutucuyu düzgün bir şekilde monte edin çünkü bir arkadasimda da i7 7700k var ona 250 TL lik dark markasının kule tipi fanini aldık Max yükte 65 70 derecede dolaşıyor.
Soğutmada sorun yok cinebech R23 testinde maximum 85 dereceye cıkıyor sistem boşta 35,40 derecelerde yük altında maximum 85 derece oluyor ama işlemcim sadece Pubg ve Assassin's Creed Odysseyde 800mhz ye düşüyor aynı şekilde videoda görüldüğü gibi Ekran kartı saat hızımda düşüyor

Anlık çıkıyor 70 dereceden sonra fanlar 100% çalışıyor düşüyor bakın God of War oynuyorum böyle bir sorunum yok sadece bahsettiğim iki oyunda bunu yapiyor.

Benim problemim bahsettiğim iki oyunu açtığımda oluyor, oyunu kapatınca düzeliyor.

Oyun geliştiricilerine ticket atın ve sistemi stres testlerine tâbi tütün
Belli ki bir sorun var.

Aynı sıvı soğutma bende var 5700X te sessiz modda bile 64-65 arası geziyor ve ikinci sistemde 8700 var ve onun sıvı soğutması da ml120 o da stress testinde 61-62 yi geçmiyor hocam bi yanlışlık var sizin cihazınızda.

Arkadaşlar herkese teşekkür ederim, konu çözülmüştür, Dragon Center uygulamasın işlemcimi kısıtladığını fark ettim, uygulamayı kaldırınca sorun çözülmüştür, ayrıca overclock olan bir işlemcide Max 85 derece sıcaklık normal değil mi, sıcaklık değerleri sürekli gözetimim altında kaldı ki bu işlemci sürekli 85 derecede çalışmıyor, anlık çıkıyor sıcaklık, Noctua nf F12 3000RPM fanlar kullanıyorum işlemci sıcaklığımı koruyor, oyunlarda işlemci sıcaklığım 60 derecenin üzerine çıkmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı