i7 7700K sıcaklık değerleri normal mi?

Executorr

Hectopat
Öncelikle i7 7700K işlemci ve Cooler Master Masterliquid Lite 120 sıvı soğutmasına sahibim. Boştayken 35-40 arası, yükteyken 70-75 arası sıcaklık değerlerine sahip. Bunlar normal değerler mi? Termal macun, fan temizliği vesaire her şeyini yaptım. Kasam Cooler Master Masterbox 5 GM.

Oyun vasıtası ile vardım. Örnek olarak GTA 5 Full ayarlarda veya Cyberpunk 2077 yüksek ayarlarda gibi.
Aşağıda yazan ekran kartı hala mevcut ise AIDA64 sistem kararlılık testi ile kontrol etmenizi öneririm GTA 5 Full ayarlar 7700K'yı %100 zorlayacak bir oyun değil. Cyberpunk'ı bilemiyorum deneyemedim.

Öncelikle i7 7700K işlemci ve Cooler Master Masterliquid Lite 120 sıvı soğutmasına sahibim. Boştayken 35-40 arası, yükteyken 70-75 arası sıcaklık değerlerine sahip. Bunlar normal değerler mi? Termal macun, fan temizliği vesaire her şeyini yaptım. Kasam Cooler Master Masterbox 5 gm.

Fena değil gibi ama biraz daha düşük olsa fena olmazdı.

Aşağıda yazan ekran kartı hala mevcut ise AIDA64 sistem kararlılık testi ile kontrol etmenizi öneririm GTA 5 Full ayarlar 7700K'yı %100 zorlayacak bir oyun değil. Cyberpunk'ı bilemiyorum deneyemedim.

Ekran kartım hala aynı. AIDA64 sistem kararlılık testi yaptığımda 69-71 derece arasında gidip geldiğini gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı