İ7 7700K sistem CS:GO donma sorunu

theark1514

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımı yeni topladım. CS:GO 4:3 1152*864 tam ekrana sığdırıp oynuyorum. Oyunu oynarken nasıl olduğunu anlamıyorum. Bazı noktalarda kendi kendine ekran pırpırlanma yapıp yanı son yaptığım hareketi sürekli tekrarını yapıyor. Donup kalıyor ne alt tap geçiyorum siyah ekranda anca oturum kapatıyorum ya da bilgisayarı reset atıyorum düzeliyor. Nedeni ne olabilir? Çekirdekler çakışıyor veya ısıdan dolayı olabilir mi ? Zevk alamıyorum oynarken, anakartın üstündeki rakamlar 75-80 arası gidiyor sanırım sıcaklık, ben sistem özelliklerini veriyim bir de başlatma kodumu vereyim.

Sistem Özellikler:
  • Gigabyte EXTREME GAMING Nvidia GeForce GTX 1080 Premium Pack 8GB OC 256Bit GDDR5X (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı
  • Corsair Hydro H115i 280Mm Yüksek Performanslı Sıvı Soğutma Kiti
  • Intel Kaby Lake Core i7 7700K 4.2GHz 8MB Cache LGA1151 İşlemci
  • MSI Z270 XPOWER GAMING TITANIUM Intel Z270 4000MHz (OC) DDR4 Soket 1151 ATX Anakart
  • Corsair Platinium HX1000i 1000W 80+ Power Supply

CS:GO girerken başlatma kodum:
-high -nojoy -novid -refresh 144 -freq 144 -tickrate 128

Başlatma kodlarını silerek girmeyi denedin mi hiç daha önce ben sadece oyununa girerken video gelmemesi için bir kod girmiştim. Bir sıkıntım olmadı. Bide bilgisayarı toplam kaça topladın :) Ayrıca şunu da denemelisin geforce experience ile oyunu optimize ederek denemelisin.

Başlatma kodlarını silerek girmeyi denedin mi hiç daha önce ben sadece oyununa girerken video gelmemesi için bir kod girmiştim. Bir sıkıntım olmadı. Bide bilgisayarı toplam kaça topladın :) Ayrıca şunu da denemelisin geforce experience ile oyunu optimize ederek denemelisin.
Bilgisayar 14-15 bini buldu dün yazamadım başlık yanlış olduğum için 1 günlük konuşma banı atılmış sadece uyarı verselerdi dikkat ederdim yine ama neyse.
Sorunu cs:go.exe yanıt vermiyor hatası olarak baktım cfg dosyası içinde video.txt yoktu benım bütünlüğü doğrulayıp içinden video.txt girip setting_mem_level ''0'' yap demişler onu deniycem olumlu olumsuz dönerim yine başka arkadaşlarda uygulayabilir...

Denedim olmadı yardımcı olabilecek varmı Windows 10 64bit.

Sadece -novid -high komutlarını kullan geliştirici konsolda. Şunu da denemelisin oyun dosyalarını yeniden taratarak yanlışlıkla kaldırdığın bir dosya var mı diye. Genellikle bundan kaynaklanıyor.
Bu arada pırpırlanma yaparken seste de bir takılma söz konusu mu?

Sadece -novid -high komutlarını kullan geliştirici konsolda. Şunu da denemelisin oyun dosyalarını yeniden taratarak yanlışlıkla kaldırdığın bir dosya var mı diye. Genellikle bundan kaynaklanıyor.
Deniycem şimdi yazıcam tekrar teşekkür ederim.Ses evet takılıyor ts'de arkadaşlarımla konuşuyorum ama oyunda takılıyor sadece

evet kardeşim sorunu çözdüm başlatma kodunda -freq 144 -refresh 144 kodları vardı yazmıştım 144 hertz olduğu için sanıırm bi sorun yaratıyordu ekranla ilgili onları kaldırınca düzeldi teşekkürler...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı