i7-7700K Sistem Önerisi

bernardseal

Hectopat
Daha fazla  
Adsız.png

Evet arkadaşlar böyle bir sistem topladım olmuş mu olmamış mı önerilerinizi bekliyorum.

Olmamış. Ryzen 7 sistem daha iyidir. Kasa ve PSU'yu ayrı alın. Fanboy iseniz 8. nesil Intel işlemcileri bekleyin.

Şimdi böyle sataşınca sen ne oluyorsun, "fanboy iseniz" diye bir hitap şekli mi var. Ryzen şu an fiyat performans olarak daha iyi ve ileriye dönük olur demek bu kadar mı zor, bismillah İ7 sistemi görür görmez fanboy yakıştırmasını yapıştırıyorsunuz hemen. Üstelik IceLake işlemciyi de bekleyebilir, karşılaştırır yine Ryzen alabilir.

Şimdi böyle sataşınca sen ne oluyorsun, "fanboy iseniz" diye bir hitap şekli mi var. Ryzen şu an fiyat performans olarak daha iyi ve ileriye dönük olur demek bu kadar mı zor, bismillah İ7 sistemi görür görmez fanboy yakıştırmasını yapıştırıyorsunuz hemen. Üstelik IceLake işlemciyi de bekleyebilir, karşılaştırır yine Ryzen alabilir.
Ben sonuna ne koydum? "iseniz" koydum. Fanboy iseniz şunu yapın dedim. Burada ona sataşmış olmuyorum. Ben "Fanboysunuz" demedim.

Tartışma bırakıp yardım edelim Ferhat arkadaşımın dediği gibi Ryzen 7 daha performanslı, fanboy olduğu için fanboy deriz ya arkadaş İ7 çok iyi bilir yada AMD başı yanmış Ryzen bilmiyor Intel fanboyluk yapıyordur burda bir sataşma yok fanboy isen demiş.

Ben sonuna ne koydum? "iseniz" koydum. Fanboy iseniz şunu yapın dedim. Burada ona sataşmış olmuyorum. Ben "Fanboysunuz" demedim.
Ne fark eder "sen (küfür) misin" demek gibi bir şey, itham ediyorsun öyle misin diyerek. Kaldı ki Intel sistem de toplamak isteyebilir. Ryzen toplamanın daha ucuz, performanslı ve ileriye dönük olduğunu pek tabi arkadaşa söylemen kadar doğal bir şey yok onda zaten hemfikiriz.

Ice Lake'e daha çok var gelecek olan Coffee Lake daha sonra Cannon Lake en son Ice Lake.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı