i7 7700K sistem toplama

GhosTab

Hectopat
Daha fazla  
Bu parçalardan oluşan bir sistem toplamayı planlıyorum. Size de danışayım dedim. Performansı arttırmak için değiştirmemi önerdiğiniz bir parça var mı? Veya eklememi önerdiğiniz? Ekran kartım önceden var maalesef onda bir değişiklik yapamıyorum. Şu aralar ekran kartı almak pek akıllıca değil. Ekran kartı fiyatları çok yüksek. Şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
7700Kyerine Ryzen öneriyoruz. Ekran kartının elinde olması iyi oldu. Tam olarak bütçen nedir?
Kardeşim kusura bakma. Dün cevap veremedim. Gaming yazdığım için ceza vermişler. Türkçe kurallara uymuyormuş "Gaming". Overclock ve ya upgrade yazanlara ceza yok nedense . Onlarda hız aşırtma ve ya yükseltme yazsınlar. Yani anlayacağın kendilerini Türk Dil Kurumu sanıyorlar ama overclok ve upgrade in Türkçe olmadığını bilmiyorlar. Neyse...

Önerine gelecek olursam. Amd işlemciler Solidworks ve Ansys gibi programlarda Intel işlemciler kadar iyi değiller. Ondan dolayı Intel seçmek zorundayım. Oyun oynayacağım ama yapmam gereken tasarımlar da var. Zaman ayırıp öneride bulunduğun için teşekkür ederim.

Not: Moderasyon ekibi Solidworks ve Ansys bir program adı. Amd ve Intel de şirket adı. Türkçe kurallarını ihlal etmedim. Sizin sağınız solunuz belli olmaz uyarayım dedim.

7700Kyerine Ryzen öneriyoruz. Ekran kartının elinde olması iyi oldu. Tam olarak bütçen nedir?
Bu arada soruna cevap vermeyi unutmuşum. Bütçem maksimum 5000 TL. Güç kaynaksız kasa alacağım aynı zamanda. Elimde 775 W 80+ güç kaynağı var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı