İ7 7700K Sıvı Soğutma Önerisi

enginbaba

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Fiyat bandı en fazla 600 TL olacak şekilde kaliteli bir işlemci sıvı soğutma öner misiniz?
Intel I7 7700K'da kullanılacak. Overclock yapılacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasam mitx olduğu için Corsair Hydro 60 kullanıyorum. Normalde boşta 28 derece civarlarında ama montajı zahmetli. Bakır temas plakasını kontrol ettiğimde oldukça soğuk olduğunu söyleyebilirim. Siz çift fanlı modelini alıp daha düşük sıcaklıklar elde edebilirsiniz. Eğer kasanız müsaitse zor bir montaj ama radyatöre çift taraflı fan takmak da güzel sonuç veriyor.

Önemli not, bakır plakanın tam olarak oturup oturmadığını test etmek için 3-5 saat kullanımdan sonra söküp termal macunun dağılımına bakmak gerekli, hortumlar sert olduğu için dört köşenin de ilk montajda yerine tam oturması zor.

Önerilenler güzel soğutucular. Bütçen maksimum 600 TL olduğu için; Cooler Master Masterliquid Pro 240 MM soğutucusunu da incelemeni tavsiye ederim. Ya da Corsair H100i, H115i bunlara da bakabilirsin. Hepsi üst düzey güzel soğutuculardır.

Cooler Master 240 MLX modelinde karar kıldım teşekkürler

Arkadaşlar sıvı soğutucuyu aldım ama fanların yönü ne tarafa olmalı bilemedim. Ayrıca oyunlarda sıcaklığım 80 derecelere kadar çıkıyor. Overclock yaptım 4.6 GHZ. fanların yönünü sıcaklığı çekecek şekilde yaptım doğru mudur?

Cooler Master 240 MLX modelinde karar kıldım teşekkürler

Arkadaşlar sıvı soğutucuyu aldım ama fanların yönü ne tarafa olmalı bilemedim. Ayrıca oyunlarda sıcaklığım 80 derecelere kadar çıkıyor. Overclock yaptım 4.6 GHZ. fanların yönünü sıcaklığı çekecek şekilde yaptım doğru mudur?

Ters yapmışsın sıcaklığı dışarı atacak şekilde bağlaman lazım.

Genellikle kasa içi sıcaklık ortam sıcaklığından daha yüksek olur, dışarıdan içeriye kasa çerçevesi, fan, radyatör şeklinde kurulum yaptım, fanların üzerinde yön işareti olacak zaten, maksat dışarıdaki soğuk havayı radyatörün üzerinde göndermek.

fanların yönü kasayı üfleyecek şekilde mi olmalı yoksa radyatöre mi doğru olmalı? Yani şuan boşta 35-37 derece sıcaklık elde ediyorum. işlemci 4.8 GHZ overclocklu. Şöyleki fanlar radyötöre doğru hava veriyor radyatörün üstünde yani kasanın üst tarafındada 20cm boyutunda fan var oda dışarıya sıcak havayı veriyor. İlk mesajda yazdığım 80 derece artık olmuyor. Muhtelemen soğutucuyu tam olarak işlemciye oturtamamışım.

yardım edecek yok mu?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı