i7 7700K ve GTX 1050 Ti Sistem Kasma, Donma Sorunu

batuhanbagatur

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Sistemin özellikleri şunlardır:
  • İ5 6600K
  • MSI Z170A Pcmate z170 1151 DDR4 3200mhz (OC)
  • MSI GTX 960 2G 128BİT
  • DDR 4 GSKİLL 8GB RAM 2400MHZ CL 15 1.2V
  • HYPER T4 SOĞUTUCU
  • Kasa Zalman R1 600W Psu kendi içindeydi
  • SSD 120 GB Kingston hyperx fury

Arkadaşlar bu sistemle cs:go'da en düşük ayarlarda maalasef 180-250 arası FPS alıyorum. Benzer sistemi kullanan arkadaşlarım stabil 300 FPS almakta. Sizce sorun nedir? İşletim sistemi win 8.1 64 bit pro daha once w10 da denedim onda da sorun aynı. Sorun işletim sisteminde deyip win 8.1 kurmama rağmen sorun aynı arkadaşlar lütfen yardım. Ekran kartı ve pc ayarları hepsi yapılı. Hiçbir sorun yok. Sorun sistemde sizce sorun nedir? Yardım lütfen iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS normal bence o karta göre. Sistem tam ekran kartı güncellemelik sistem olmuş bu arada, yeni mimari çıkınca güncelleme yapmayı düşünebilirsiniz.

Öncelikle merhaba arkadaşlar.

Sistemin özellikleri şunlardır:

• İ5 6600K
  • MSI Z170A Pcmate z170 1151 DDR4 3200mhz (OC)
  • MSI GTX 960 2G 128BİT
  • DDR 4 GSKİLL 8GB RAM 2400MHZ CL 15 1.2V
  • HYPER T4 SOĞUTUCU
  • Kasa Zalman R1 600W Psu kendi içindeydi
  • SSD 120 GB Kingston hyperx fury

Arkadaşlar internetten derin bir araştırma yaptım internet üzerindeki herşeyi denedim fakat aynı hatta kimileri işlemcinin bazı ayarlarını biostan kapat dedi onlarıda kapattım örn: HPET , EIST , C-States , Turbo tech.

Fakat oyunda (CS:GO) FPS 300 ama inanılmaz bir yavaşlık var sanki 30 FPS oynuyorum ve mouse laga giriyor döndüremiyorum her şeyi denedim dosyalar eksiktir dediler. Dosya belleğini steam üzerinden doğruladım fakat sorun devam etti. Nvdia vysnc kapadım , kimileri aç demiş açtım yinede kasma sorunu devam etti advanced system care kurdum kasma sorunu devam etti, w10 kurdum yine devam etti win 8.1 kurdum. Yine sorun devam etti.

NVIDIA inspector kurdum sorun yine var yine var cpu sıcaklıları normal. 38-45 derece arası GPU sıcaklıgı 59 dereceden yukarı çıkmadı. Yani akıla gelebilecek ve forumlarda yazılan her şeyi denedim steam çalıştırma seçeneklerinden bahsetmeyin bile yaklaşık 10 seenedir cs oynuyorum 1.6'dan beri eski bilgisayarım 60-70 FPS veriyodu ama bu sıkıntıyı yaşamıyordum. Yani bu kadar para verip sistemi topladım. Ama 60-70 FPS veren bilgisayar kadar rahat oynayamıyorum gittim ethernet kablolarını bile değiştim prizleri değiştim herşeyi denedim açıkçası mönitorde sorun vardır dediler. Gittim yeni mönitor aldım yine sorun devam ediyor arkadaşlar derdime bir çare allah aşkına kafayı yiyicem yeni mönitorum 100 hz eski monitor 85 hz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum, ilk önce biostan kapattığın şeyleri tekrar aç sonrasında ise Nvidia Experience indir bilgisayarına ve Nvidia Experience'den CS:GO'yu optimize et. Eğer bunda olmadıysa masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarına gelip ordan ekran yenileme hızını 100 Hz'e çekip tekrar oyuna gir deneme yap. Bunların hiç biri olmadıysa temizinden format çekip tekrar aynı işlemleri dene. Bağlantı kablonada bir bakıver.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı