i7 7700K ve GTX 1070 Sistem Oyunlarda Performans Sorunu

Daha fazla  
Sistem:

Arkadaslar COD Ghost'ten ornek vereyim orada sorun yasadıgım ıcın 91 FPS locked
oynuyorum gayet guzel akıcı 144Hz ama harıtanın belırlı yerlerde ıster ıstemez FPS dusebılıyor. %100 GPU kullanım oluyor sorun 100% GPU oldugunda FPS dusıyor. İşte hafıf fare sag sola yavas gıtmeye baslıyor FPS sabıt 91 kaldıgında ıse akıcı rahat oynıyabılıyorum. Bunun sebebı nedır arkadaslar lutfen yardımcı olur musunuz? Çok sey denedım olmadı. Bu arada 2k'da kast edıyorum yanı monıtor 1080p ama DSR ıle 1440p yapıyorum. Bu dedıgım 1080p'de oluyor arkadaslar. Arada ınebılıyor harıtadan dolayı 85 88 FPS'lere ındıgınde az once soyledıgım sorun yasıyorum.

Dıger problem yanı benzeri yasadigim rocket league oyunda 1080P oyniyorum 250 FPS sabit alıyorum rahat. 2k yaptigimda normal olarak iner demi 160 170 FPS falan oluyor. Hal boyle iken bazen 120'ye inse anlamadigim neden yavasliyor? Kasma yok, takilma yok, hafif yavasliyor zevkle oynamama engel olıyor arkadaslar. Lutfen bunun cozumunu bulabılır mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Call of Duty: Ghosts eski bir oyun illaki haritanın bazı yerlerinde düşmeler olacaktır, korsan değil dimi bu arada?
Rocket League'de de normal düşmesi çözünürlüğü artırınca, ortada bir sorun göremiyorum.
İlla oynamanı engellediğini düşünüyorsan 60 veya 120 FPS'e sabitle. @muhammed koçoğlu

Haritanın bazı yerlerinde FPS düşmesi normal özellikle GPU kullanımı %100 iken. Bu sorun sizden kaynaklanmıyor içiniz rahat olsun. Oyunun optimizasyonu ile alakalı bir durum. Orjinal değilse Update'ler varsa yükleyin. Diğerine gelicek olursak çözünürlük artınca FPS düşmesi çok doğal bir şey en ufak bir sorun yok. Arada FPS düşmeside optimizasyondan kaynaklıdır. Emin olmak için ve içiniz rahat etmesi için tüm sürücülerinizi ve Windows'unuzu update yapın.

Oyun motoruyla da alakalı olabiliyor; ancak ekranda yırtılmalar olmadan dediğin takılma hissinin yaşanmaması için FreeSync, G-Sync gibi teknolojiler geliştirildi. V-Sync açıkken FPS dalgalandığında bu takılma hissi yaşanabiliyor. Bazı oyunlarda bu, oyun motoruna bağlı olarak daha can sıkıcı şekilde yaşanabiliyor. V-Sync kapatıp dene bakalım; ancak görüntüde yırtılmalar olacaktır. Yırtılmalardan rahatsız olursan, oyunda ekran yenileme hızını FPS'in düşmeyeceği değerlere alıp V-Sync açarak oynayabilirsin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı