i7 7700K ve MSI Gaming X 1080 Ti için kasa önerisi

Bütçe
2000

yunusemreakman

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Anakartım ASUS STRIX Z270'e 244 X 305 mm. İşlemcimi 240mm radyatörle kullanıyorum. Ekran kartım da 290mm uzunluğa sahip olarak en büyük parçalar. Bunları göz önüne aldığımızda içine rahatça koyabileceğim temperli kasalardan önerilerinizi bekliyorum. Bütçe 2000. 2. ele de açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sessizlik takıntısı olan biriyim. Bu sebeple mutluluğa ulaşıncaya kadar birçok fazla kez kasa değiştirdim. ( 1 ay içinde 3 kez )

Bu tecrübelerim doğrultusunda birkaç tavsiyem olacak.

* Öncelikle kablo toplama konusunda Premium bir kasa almanı tavsiye ederim. İyi kablolama iyi hava akışı demektir.

* Kasanın toz koruyucu pedleri olması çok önemli ( kasanın içine neredeyse toz girmiyor bu durumda. Donanımını uzun yıllar kullanmanı sağlıyor. )

* Fanların kalitesi çok önemli. Çoğu firma kasalarını oluştururken güzel tasarım yapıyor ancak ucuz fanlar kullanıyorlar. Uçak uçuruyormuş gibi hissedebiliyorsun. Bu yüzden kasalarında pahalı fanlar kullanan firmalara yönelmeni tavsiye ederim. Özellikle de ses takıntın varsa.

* Kasanın alaşımı - plastik olursa bir iki yıl sonra eski görünmeye başlıyor. Alüminyum metal karışımı bir alaşıma sahip kasa kullanmanı tavsiye ederim.

Son not: Cooler Master kasalardan uzak dur. :)

Ben uzun denemelerden sonra mutluluğu Corsair 4000D airflow kasasında buldum. Ağır tavsiye ederim. Memnun kalacağına şüphem yok.

İkinci el almayı düşünürsen 4 aylık İtopya faturalı olarak bu kasayı satabilirim. :)

Geri
Yukarı