i7 7700K ve RX 580 Sistem

Ravenousd

Hectopat
Daha fazla  
Ben böyle bir sistem topladım. Bütçem yetersiz olduğu için RAM'den ve HDD'den kıstım, sizin bir düşünceniz, öneriniz var mı ?

İşlemci:Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14nm
Anakart:MSI H270 GAMING M3 Intel H270 Soket 1151 DDR4 2400MHz USB3.1
RAM:CORSAIR 8GB Vengeance Kırmızı DDR4 2400MHz CL14 Single
Ekran kartı:MSI RX580 GAMING X 8G 8GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12
HDD:WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache
Kasa:COOLER MASTER RC-K350 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH
PSU:Yok

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemi alma sebebinizi tam kestirememekle beraber bütçem kısıtlı dedikten sonra işlemciye yatırım yapmışsınız. Cevaplarsanız yardımcı olmak daha kolay olur.
Aynı şeyi düşünüyorum. i5 hatta i3 bile o ekran kartını darboğazsız çalıştırır.

İşlemciye yatırım yapmamın sebebi; değiştirilmesi zor olması, uzun soluklu bir bilgisayar istiyorum, 4300 TL'ye kadar bütçem var, yardımcı olursanız mutlu olurum :)

Rx vega bekleyin. Haziran 5inde çıkacak diyorlar. İşlemciye o kadar para bayılacağınıza R5 1600 alıp ekran kartına para eklersiniz ve uzuuun ömürlü bir sistem olur.

Rx vega bekleyin. Haziran 5inde çıkacak diyorlar. İşlemciye o kadar para bayılacağınıza R5 1600 alıp ekran kartına para eklersiniz ve uzuuun ömürlü bir sistem olur.

Doğru diyorsunuz fakat yayında yapabilmeyi düşünüyorum ayrıca i9 ve ryzen 9 geleceğini duydum, 2 nesil eski bir işlemci kullanmak istemiyorum açıkçası

Doğru diyorsunuz fakat yayında yapabilmeyi düşünüyorum ayrıca i9 ve ryzen 9 geleceğini duydum, 2 nesil eski bir işlemci kullanmak istemiyorum açıkçası
Size yüksek işlemcili bir tane toplarım ama orta seviyelerde bir ekran kartı koyacağımız için o işlemcinin tüm potansiyelinden faydalanamayacaksınız.
Peki Ryzen 7 1700 + Gtx 1070 olsa sizi tatmin eder mi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı