barisbaba100

Hectopat
Daha fazla  
Adobe'un After effects ve Premiere pro programlarını kullanıyorum. Ama artık laptopumun render hızı yetersiz kalmaya başladı. Yeni bir notebook arayışı içerisindeyim. Şu an aklımda 2 ürün var ama Ryzen işlemci daha uygun gibi geliyor render işlerinde i7 yalan gibi gözüküyor. Ama diğer yandan ekran kartlarına baktığımızda i7 işlemcili olanın çok daha yüksek bir ekran kartı var.

1. sistem:
  • i7 işlemci 7700K
  • 16 GB DDR4 RAM
  • 1TB HDD 7200RPM SSHD + 128G PCİE SSD
  • GTX 1070 VR READY 8G+8G Toplam 16G
2. sistem:
  • Ryzen 7 1700 işlemci (masaüstü işlemci)
  • FX 580 ekran kartı (masaüstü ekran kartı)
  • 256 SSD
  • 16 GB RAM
  • 1 TB SSD
Eğer ikisini de beğenmediyseniz 8000 TL bütcem var ikinci el sıfır hiç fark etmez önerilere açığım. Toplama PC almayacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Adobe'un After effects ve Premiere pro programlarını kullanıyorum. Ama artık laptopumun render hızı yetersiz kalmaya başladı. Yeni bir notebook arayışı içerisindeyim. Şu an aklımda 2 ürün var ama Ryzen işlemci daha uygun gibi geliyor render işlerinde i7 yalan gibi gözüküyor. Ama diğer yandan ekran kartlarına baktığımızda i7 işlemcili olanın çok daha yüksek bir ekran kartı var.

1. sistem:
  • i7 işlemci 7700K
  • 16 GB DDR4 RAM
  • 1TB HDD 7200RPM SSHD + 128G PCİE SSD
  • GTX 1070 VR READY 8G+8G Toplam 16G
2. sistem:
  • Ryzen 7 1700 işlemci (masaüstü işlemci)
  • FX 580 ekran kartı (masaüstü ekran kartı)
  • 256 SSD
  • 16 GB RAM
  • 1 TB SSD
Eğer ikisini de beğenmediyseniz 8000 TL bütcem var ikinci el sıfır hiç fark etmez önerilere açığım. Toplama PC almayacağım.
Sinerji'den toplama alırsan onlar kendisi montajlıyorlar ben senin için Render sistemi dizdim daha iyi olur o sistemlerden

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    38,5 KB · Görüntüleme: 83
(diğer hesaptan cevap yazamadığım için buradan yazıyorum)
malesef sürekli bilgisayarı taşımak zorunda olduğum için toplama alamıyorum yoksa düşünmeden almıştım
Hocam Intel fanboyluğu Değil Ryzen 1. Nesil bir işlemci o i7 7700k nın yanına yaklaşamaz hiç bir konuda bi dediğinize dikkat edin kullaktan dolma hareket etmeyin.
internette heryerde ryzen daha iyi diyor bu programlar için 7700k sadece oyunda daha iyi değil mi

malesef sürekli bilgisayarı taşımak zorunda olduğum için toplama alamıyorum yoksa düşünmeden almıştım

internette heryerde ryzen daha iyi diyor bu programlar için 7700k sadece oyunda daha iyi değil mi
Laptop mu alıcaksın?

Ryzen 2. Nesiller render konusunda daha iyi Karşılaştırdığınız İşlemciler birbirine denk değil. Deseydiniz ki Ryzen 5 2600x O zaman gözüm kapalı render için öneririm ama siz 1700 diyorsunuz. Yanına yaklaşamayacak bir işlemci.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı