Render için laptop tavsiyesi

Keduket

Decipat
Makaleler
1
Merhaba,
Ben inşallah şu karantina meselesi bittiğinde yurt dışına gitmeyi planlıyorum. Amerika'ya gideceğim, en azından hayalim bu. Normalde masaüstü PC almak istiyordum ama malum yurt dışında laptop fiyatları bizimki gibi dengesiz olmadığından hem de kolaylık açısından laptop almayı planlıyorum. Bütçem doların 7 lira olduğunu varsayarsak 790 dolar. Diyelim 800 dolar. Bana render için nasıl bir laptop önerirsiniz. İşlemciye önem veriyorum haliyle render yapacağım. Visual Studio, Unity 3D, Premiere Pro, Photoshop, Unreal Engine gibi programlar ile uğraşıyorum. Laptoptan isteğim şunlar:
  • Iyi pil ömrü, yaklaşık 3 saat götürsün beni pil ile yeter.
  • Uzun süren işlerde iyi performans vermesi ve ısınmaması.
  • 16 GB RAM.
  • En az 240GB SSD.
  • 17" ekran.
  • İyi bir işlemci.
Ekran kartı ile pek bir işim yok ama en az 1650 olsa iyi olur. Yeni çıkan 1650S olursa kötü olmaz. Oyun laptopu olmayacağından i7 9.nesil işlemci istiyorum mümkünse. Bu arada çok mu bir şey istiyorum bilmiyorum pek hakim değilim laptop konusuna. Normalde 5500 lira bütçem var dediğim gibi yurt dışından alacağım vergi ödemeyeceğim için direkt 7'ye böldüm. 800 dolar dedim buna. Mümkünse yurt dışı linki atarsanız sevinirim. Şimdiden herkese teşekkürler, hayırlı sahurlar.

Bence mobil Ryzen 4000 serisini bekleyin. Yurtdışında fiyatlar zaten daha ucuz. Tek eksik Türkçe klavye olmaz. Onu da sticker ile çözebilirsiniz. Bence çözmeye bile gerek yok tabii ki.
Fazla vakit kalmadı piyasaya çıkıyorlar yavaş yavaş. Üst seviye Ryzen çoklu çekirdekte çok başarılı olur.

Bence mobil Ryzen 4000 serisini bekleyin. Yurtdışında fiyatlar zaten daha ucuz. Tek eksik Türkçe klavye olmaz. Onu da sticker ile çözebilirsiniz. Bence çözmeye bile gerek yok tabii ki.
Fazla vakit kalmadı piyasaya çıkıyorlar yavaş yavaş. Üst seviye Ryzen çoklu çekirdekte çok başarılı olur.
Hocam Intel 10. nesili çıkardı AMD'de de çıkaracak galiba. O zaman 4000 serisini beklemek daha iyi olacak evet. Ancak AMD Mobilde ısınıyor diyenler var sizce bu gerçeği yansıtıyor mu?

Hocam Intel 10. nesili çıkardı AMD'de de çıkaracak galiba. O zaman 4000 serisini beklemek daha iyi olacak evet. Ancak AMD Mobilde ısınıyor diyenler var sizce bu gerçeği yansıtıyor mu?
AMD'ye dair fikirler Ryzen ile birlikte her sene olumlu yönde gelişiyor. O ısınıyor mevzuları eskidendi bence.
Ayrıca Intel 8. jenerasyondan beri yenilik olarak hiçbir şey katmadı bence işlemcilere. Frekans artışları ve ufak tefek iyileştirmeler yenilik değil bence o paraları hak edecek kadar.

Merhaba, ben de Polonya'ya üniversite okumak için gideceğim ve oradan almak daha mantıklı geldi bana da. AMD işlemcilere gelirsek, bence son zamanlarda AMD kendini çok geliştirdi. Özellikle render konusunda AMD vazgeçilmezlerden oluyor bana göre. Tabii Ryzen7 işlemcileri laptopta tercih etmeniz mantıklı olur. 4000 serisini almak size bağlı. Ben bu yaz Ryzen5 3550H alacağım. Linkini bırakırım siz de bakarsınız özelliklere.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı