I7 7770 GTX 1650 Super sistem tüm oyunlarda FPS 15-20 FPS alıyor

gokdenzz

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, uzun süredir oyun ve masaüstünde düşük FPS sorunu yaşıyordum. CPU GHz değeri 0.79'da takılı durumdaydı. Arada bir bilgisayar oyundayken rahatlıyor ve GTA 5 gibi oyunda 60 FPS'e çıkıyordum ama genel olarak hep 15-20 FPS oynuyorum, özellikle masa üstünde bu FPS değerlerini görüyordum.
Birkaç araştırma sonrası ThrottleStop uygulamasını keşfettim, bu uygulamada "BD Prochot" yazılı şeyin tikini kaldırınca 0.79 GHz takılması çözülüyor ve FPS yükseliyor fakat okuduğum forum mesajlarında işlemcinin çok fazla ısınabileceği ( 100 C° (?) ) ve donanımsal sorun verebileceği söyleniyordu. Tam olarak ne yapmam gerekiyor, bilgisi olanlar destek verebilir mi? Bu şekilde kullanmaya devam etmeli miyim?

"BD PROCHOT: Sıcaklık eşiğinize gelince bilgisayarın yavaşlatılmasını önler. Her bilgisayarda düzgünce çalışmayabilir. Thermal Throttling yani ısınma kaynaklı yavaşlatmayı bununla kaldırabilirsiniz ancak dikkatli kullanın. Eve yeni fırın getirmeyin."

BD Prochot kullanmadığım zaman (default) GTA 5 Maksimum 19 FPS.
1701616165857.png
1701616017893.png

BD Prochot kullandığım zaman. GTA 5 Maksimum 70-80 FPS.

1701616210831.png
1701616222410.png

Son düzenleme:
Merhaba, uzun süredir oyun ve masaüstünde düşük FPS sorunu yaşıyordum. CPU GHz değeri 0.79'da takılı durumdaydı. Arada bir bilgisayar oyundayken rahatlıyor ve GTA 5 gibi oyunda 60 FPS'e çıkıyordum ama genel olarak hep 15-20 FPS oynuyorum, özellikle masaüstünde bu FPS değerlerini görüyordum.
Birkaç araştırma sonrası ThrottleStop uygulamasını keşfettim, bu uygulamada "bd prochot" yazılı şeyin tikini kaldırınca 0.79 GHz takılması çözülüyor ve FPS yükseliyor fakat okuduğum forum mesajlarında işlemcinin çok fazla ısınabileceği ( 100 c° (?) ) ve donanımsal sorun verebileceği söyleniyordu. Tam olarak ne yapmam gerekiyor, bilgisi olanlar destek verebilir mi? Bu şekilde kullanmaya devam etmeli miyim?

"bd prochot: Sıcaklık eşiğinize gelince bilgisayarın yavaşlatılmasını önler. Her bilgisayarda düzgünce çalışmayabilir. Thermal throttling yani ısınma kaynaklı yavaşlatmayı bununla kaldırabilirsiniz ancak dikkatli kullanın. Eve yeni fırın getirmeyin."

Bd prochot kullanmadığım zaman (default) GTA 5 maksimum 19 FPS.
Eki Görüntüle 2040129Eki Görüntüle 2040124

Bd prochot kullandığım zaman. GTA 5 maksimum 70-80 FPS.

Eki Görüntüle 2040132Eki Görüntüle 2040133

Güç ayarlarınız ne? Güç tasarrufu moduna kalmış olma ihtimali var. Eğer öyleyse yüksek performansa alın sorun çözülür diye umuyorum. Benzer durumla karşı karşıya kalmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı