i7 7770 HQ ve GTX1050 Ti 4 GB düşük FPS

ErgunPlak

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce aldığım Lenovo Legion Y520 model laptopumda donma, kasılma, düşük FPS sorunları yaşıyorum. İlk aldığımda nostalji olsun diye Mafia 2 yüklemiştim, yüklemez olaydım, bin pişman oldum. 30 40 FPS ile oynuyordum, ilk açtığımda normal, takılma, kasma olmuyordu. Daha sonra 20 30 civarlarına düşüyordu, oyunu sinirlenip sildim. Sonra GeForce Experience yükledim belki optimize edip girersem sıkıntı olmaz diye, sonra CS GO yüklemeye kara verdim, sonuç yine aynı. Başlarda 300 FPS'leri görürken zaman geçtikten sonra oyunda 300'den bir anda 70'e sonra 30' iniyor, sonra tekrar 250 300'e çıkıp yine aynı olaylar devam ediyor ve bu olaylar yaklaşık 2 saniyede gerçekleşiyor. Isınma sorunu olabilir mi, ısınmasın diye Lenovo Nerve Sense uygulamasında güçlü soğutmayı açıp giriyorum ama sorunum çözülmüyor. bu sorunu nasıl çözebilirm arkadaşlar? Windows ve driverlarımın hepsi güncel ekran kartını GeForce Experience'den temiz kurulum yapıp güncelliyorum, ne yapmalıyım, bu sorunu nasıl çözebilirm?
Bilgisayarın özellikleri:

i7 7770 HQ.
GTX1050 Ti 4 GB.
2 TB HDD + 256 GB SSD.
16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lenovo y520 çok sıkıntılı bir laptop.Kendi bölümümden 2 kız arkadaşım almıştı ve inanılmaz büyük problemler yaşamışlardı.Isınma problemi ise tam bir muamma gerçekten çok kötü.3 saat çizim yapıyorduk laptop 2 kere kapanıyordu düşünün.Garantiye yollayıp sorunları bildirin derim.Yada tüketici mahkemesine başvurup paranızı geri isteyin.

Sorun ısınmadan kaynaklı gözüküyor bunu anlamamız için MSI Afterburner programından bilgisayarınızın boştayken ve oyunda 10 dk geçirdikten sonraki sıcaklık değerlerinizi atmanız gerekli.

Merhaba öncelikle bilgisayarınızı söküp işlemci macununu kontrol etmeniz gerekiyor daha sonra raminizi çıkartıp temizledikten sonra tekrar takın bilgisayarınız açıldıktan sonra Çalıştır komutuna temp ve %temp% komutlarını yazarak çıkan sekmedeki bütün dosyaları silin daha sonra CCleaner adlı uygulamayı indirerek bilgisayarınızın düzenli temizliğini yapın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı