i7-8565U Bilgisayar boşta 7 GB RAM harcıyor

Data

Femtopat
Bilgisayarımda ilk başta oyun oynarken deli vahşet kasmalar arada giriyordu. Sonra kasma süreleri kasmayan süreleri aştı ardından bilgisayar çökmeye başladı.
Bilgisayarda görev yönetici herhangi bir bellek zorlanması vb görmedim her şey yeterliydi. Oyunu en yüksek ayara aldım ve kasma ne azaldı ne artı. Ek olarak bilgisayarda virüs taraması yaparak 1 virüs buldum. Bilgisayarı aldımdan beri 2 virüs programı kulanıyorum.
Bilgisayarın çökmesini çöp kutumdaki 60 GB ve indirilen dosyasındaki çöplerle birlikte 80 GB cıvarı dosya sildim. Ve bilgisayar çökmeyi kesti fakat hiçbir şey çalışmamasına rağmen bilgisayarın 8 GB ramının %90 kulanılıyor. Normalde bu dosyaları silmeden önce %50 deydi ama bilgisayar kendi kendine çöküyordu. Bu oyunlarda değişiklilik gösteriyor. Noita/Minecraft/Cs GO Full ayarlar kasma yok.Lol/Garry mod en düşük veya en yüksek ayarlar çökme ve kasma problemi.
Bilgisayar çok uzun süre açık kalırsa yine çöküyor.

Kulandığım virüs programları
-Windows'un kendi virüs programı(güncel)
-Avast Free Anti-Virüs(güncel)
---
Kulandığım işlemci
-Intel Core i7-8565U
---
Ekran kartı
-GeForce MX130
-Intel UHD Graphics 620
---
Windows 10

1601474691805.png

Virüsü kaldırmadıysanız/kaldıramadıysanız virüs kaynaklı olabilir diye düşünüyorum. Bazı virüsler bilgisayarı yormak için yapılmış olabiliyor.

Geri
Yukarı