i7-8565u sistem %100 CPU kullanımı

e300

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba,
MSI marka bir notebook kullanıyorum.
FiveM (GTA V roleplay) oynuyorum. Tek bu oyunda değil diğer oyunlarda da CPU %100 veya %98-97'lerde hep.

i7-8565u işlemci.
16 GB 2400 MHz RAM.
GTX1650 Max-Q
1 TB M.2 SSD.
Windows 11 Home.
Sistem özelliklerim bu şekilde 100 CPU olunca tabii FPS düşüşü Alt Tab'a aldığımda masaüstünde ufak tefek takılmalar bunun bir çözümü vs. var mıdır durumu anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim iyi günler.

Oyunlar için uygun bir işlemci değil. Elinizdeki cihaz daha çok iş için uygun.

FiveM gibi optimizasyon özürlü bir modda sorun yaşamanız normal. Diğer sorun yaşadığınız oyunlar hangileri? Grafik ayarlarında oynamalar yapmak ya da bağlantıda önerdiğim şeyler ile biraz azaltabilirsiniz.

Valorant , Euro Truck Sim 2 gibi diğer oyunları da oynuyorum onlarda da aynı problem geçerli.
%100 CPU olayı sıkıntılı anlamadım bende

ETS'de çok sistem istemese de kaynak tüketimi anormal olan bir oyun. UE4 kullanan Valorant için ise normal. FiveM gibi sorunlu modlar için yetersiz. Belirttiğim gibi işlemciniz iş odaklı. Bu yüzden yapabilecekleriniz kısıtlı.

Grafik ayarlarını yükseltmek, yukarıdaki konuda önerdiğim efektleri kısmak ve Defender yerine daha az performansa etki eden antivirüs kullanmak falan.

Oyun için başka bir sistem ya da GeForce Now gibi bulut hizmetlerien bakmanız daha faydalı olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı