i7 860 Sistemde mavi ekran hatası

WhoMind7

Decapat
RAM
8 GB RAM TURBOX 1600MHZ DDR3
SSD veya HDD modeli
1TB HDD
Ekran kartı
RX 560 4gb
Anakart
ANAKART H55
İşlemci
İ7 860
Merhaba dün hiçbir şekilde 1 ay civarı yeni uygulama yüklemediğim içini açmadığım ve driver güncellemediğim PC sabah açışımda PSU'dan çıkan yüksek ses ile açıldı ve oyun oynarken mavi ekran verdi ardından her açışımda mavi ekran vermeye devam etti. Bende tekrardan temiz Windows 10 format attım ve 1 gün civarı donma ve mavi ekran hatası almadım. Ardından Google de dolaşırken birden sayfa yüklenemedi hatası, oyun oynarken oyunun hata vermeden kapanması, ve sürekli farklı kodlarla gelen mavi ekran hataları almaya başladım. DDU ile ekran kartı driverimi kaldırıp WHQL yükledim, Vanguard kaldırdım, başlangıç uygulamalarını ve hizmetlerini kapattım sfc/scannow yaptım ve RAM'leri çıkarıp tekrar taktım ancak değişen bir şey yok. Ayrıca PC de performans düşüşü yok hatta aksine eskisinden iyi çalışıyor ilgiçtir ancak mavi ekran vermesi ve aniden oyundan atmasını bir türlü çözemedim. Yaklaşık 2 yıldır kullandım ve parçalarını değişmedim özellikleri aşağıya bırakıyorum. Not: Fanların hepsi çalışıyor sıcaklıklar normal düzeyde ekran kartı Max 59,60 dereceyi görüyor.

RX 560 4 GB.
i7 860.
8 GB RAM Turbox 1600MHz DDR3.
1TB HDD.
Anakart h55.
PSU ATX400W.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı