i7 870 PC Açılmama Sorunu

Özay Şen

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Amansız Öğrenci
Selamlar ey ahali!

Sizlere işim düştü. Fikir almam gerekiyor. İşte hikaye şu şekilde:

Taşındığım için masaüstü bilgisayarımı iki aydır kurmamıştım. Elektriğe bağlı değildi. Bugün sistemi kurdum ancak düğmesine bastığımda ışıkları kısa süre yanıp, fanları kısa bir süre döndü. Birkaç kere denemenin ardından sonuç alamadım. Sonrasında sırasıyla şunları yaptım:

• Statik elektriklenme olacağından şüphelendim, kabloları söktüm, biraz bekledim. Sonuç alamadım.
  • Anakart üzerindeki kablo bağlantılarını kontrol ettim. Hiçbir sıkıntı yok.
  • RAM'den kaynaklı bir problem olabileceğini düşünüp soketlerden çıkarıp yeniden taktım. Sonuç yok.
  • İşlemci, kızağından kaymış olabilir dedim çıkarıp taktım, yine sonuç yok.
  • Güç kaynağındaki 3 dişliye elektriğe takılı değilken parmağımla dokundum (Bir arkadaş söyledi, neden yaptığımı bilmiyorum), yine sonuç yok.
  • Anakart pilini ters takıp açıp sonrasında düzeltip açtım, yine bana mısın demedi.
4 saatlik uğraşım sonucunda şu an ne ışıklar yanıyor, ne de fanlar dönüyor (Well played Özay, Well played...). Teknik sorunun ne olduğunu çözemedim. Sanırım sıkıntı güç kaynağında ya da anakart üzerinde kısa devre yaptım.

Fikirleriniz nedir? Bir çözüm bulabilir miyim?

Teknik Özelliklerim:

• Gigabyte H55M-S2 anakart
  • Intel Core i7 870 @ 2.93GHz
  • AMD Radeon HD 7800 ekran
  • 2 GB RAM

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı