i7 870 Isınma Sorunu

mesut_1993

Centipat
Merhabalar i7 -870 2.93 Turbo işlemci normal yük altında değilken 35 40 derece arası stok fan kullanıyorum Kasa yanı açık GTA 5 gibi oyunlarda yüksek ayarlarda Turbo açıyor 1080P 75-85 derece arası oynatıyor normal bir durum mu örneğin daha düşük profilli PES 2017 oynadığımda 60 derece civarı seyrediyor. Oda da ortam sıcaklığı 25 30 derece civarı. Ekran kartında herhangi bir darboğaz Yok GPU kullanımı 99 sıcaklık değerleri boşta 25. Yük altında 50 55 derece.

Son düzenleyen: Moderatör:
Macun yeni mi? Fanlarda sıkıntı var mı kontrol ettin mi?
Merhabalar i7 -870 2.93 Turbo işlemci normal yük altında değilken 35 40 derece arası stok fan kullanıyorum kasa yanı açık GTA 5 gibi oyunlarda yüksek ayarlarda Turbo açıyor 1080P 75-85 derece arası oynatıyor normal bir durum mu örneğin daha düşük profilli PES 2017 oynadığımda 60 derece civarı seyrediyor. Oda da ortam sıcaklığı 25 30 derece civarı. Ekran kartında herhangi bir darboğaz yok GPU kullanımı 99 sıcaklık değerleri boşta 25. yük altında 50 55 derece.

İşlemcinin üstündeki termal macun kaç yıllık? Fan normal çalışıyorsa termal macun eskimiştir ya da kalitesiz bir macundur. Cooler Master mastergelpro öneririm.

Son düzenleme:
Macun yeni mi? Fanlarda sıkıntı var mı kontrol ettin mi?

İşlemcinin üstündeki termal macun kaç yıllık? Fan normal çalışıyorsa termal macun eskimiştir ya da kalitesiz bir macundur. Cooler Master mastergelpro öneririm.
Hocam macun Yen'i ama markasını bilmiyorum bilgisayar tamircisi sürmüştü stok fanım biraz eski ondan kaynaklı olabilir mi

Hocam macun Yen'i ama markasını bilmiyorum bilgisayar tamircisi sürmüştü stok fanım biraz eski ondan kaynaklı olabilir mi?

Hocam bilgisayarcılar dandik macunlar sürüyorlar. 30 TL'lik macun sürüyorlar bence kendi macununu sür fan vidalımı çevirmelimi çevirmeli ise Intel'in stok soğutucuları var vidalı ise AMD'nin Amd Ryzen Wraith Stealth Orjinal Fan Am4 - n11.com döndürmeli ise https://www.hepsiburada.com/akasa-k...mlu-islemci-sogutucu-ak-cc7117ep01-p-BD101357 bunu öneririm.
Hocam macun Yen'i ama markasını bilmiyorum bilgisayar tamircisi sürmüştü stok fanım biraz eski ondan kaynaklı olabilir mi?

Yorumlarına baktığımda çoğunluk 60 kişi civarı 5 yıldız vermiş, siz kendinizde bakabilirsiniz.

Cooler Master Hyper Tx3 Evo 775/1155/1156/1366&am2+am3/am3+/fm1 İşlemci Soğutucu fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu soğutucu daha uygun sanırım :)
Hocam bilgisayarcılar dandik macunlar sürüyorlar. 30 TL'lik macun sürüyorlar bence kendi macununu sür fan vidalımı çevirmelimi çevirmeli ise Intel'in stok soğutucuları var döndürmeli ise bu soğutucu bunu öneririm.

Yorumlarına baktığımda çoğunluk 60 kişi civarı 5 yıldız vermiş, siz kendinizde bakabilirsiniz.

Burası bu soğutucu daha uygun sanırım :)
Mesut hocam sen en iyisi 1156 soğutucularına bak o verdiğim amd soğutucusunu boşver, akasa ve Hyper tx3 evo yu öneririm sen istersen kendinde soğutuculara bakabilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı