i7-870 Sıvı soğutma önerisi

Serhat Kurugöl

Kilopat
Yer
İzmir
Merhaba arkadaşlar. Bir konuda size danışmak istedim. Sıvı soğutma önerisi istiyorum sizlerden benim bütçe olarak bir sorunum yok sadece şu 3 adet soğutma sisteminden sıralama yaparsak hangisini almam mantıklı olur nedenini de söylerseniz eğer çok mutlu olurum.

1-Akasa Venom A10
2-Cooler Master Masterliquid 240
3-Rampage GALAXY-120

Bu 3 sistemden hangini tercih etmeliyim?
İşlemcim: Intel® Core™ i7-870 İşlemci 8M Önbellek, 2,93 GHz

İşlemci ekran kartına darboğaz yapıyor mu çünkü yapıyorsa bence işlemciyi değiştirin o çok eski.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci ekran kartına darboğaz yapıyor mu çünkü yapıyorsa bence işlemciyi değiştirin o çok eski
Asus Expedition GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128 Bit Ekran kartım var. 16 Gb 1600 Mhz Ram var sistemde birde
O işlemciye sıvı soğutma takmak mantıksız. Paranızı biraz daha biriktirip işlemcinizi, anakartınızı ve RAM inizi değiştirin.
Sotuk soğutucu kullanıyorum şunada 80 dereceleri görüyorum güzel bir hava soğutmada 200 liradan aşapı değil bende bu sıvı soğutmalardan buldum bir tanıdığımda 3 ünden birini vericek bana hanğsini almalıyım sizce ?

Güvenilir bir ikinci el satıcısı bulun ürünü test edin sorun yoksa alın.
Ama RAM'i anakartı eski için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus Expedition GeForce GTX 1050 Ti 4GB 128 Bit Ekran kartım var. 16 Gb 1600 Mhz Ram var sistemde birde

Sotuk soğutucu kullanıyorum şunada 80 dereceleri görüyorum güzel bir hava soğutmada 200 liradan aşapı değil bende bu sıvı soğutmalardan buldum bir tanıdığımda 3 ünden birini vericek bana hanğsini almalıyım sizce ?
Dişinizi biraz daha sıkıp DDR4 bir sisteme geçin. Tavsiyem AM4 soket bir işlemci ve anakart almanız.

Soğutucu değilde işlemci alın bence. Eğer yinede soğutucu olarak tavsiye isterseniz CM MasterLiquid 240 alın. Rampage'i direkt olarak çıkartın listeden, Çin işi bi marka. İleride başınızı ağrıtmasın. Yine de başta dediğim gibi, soğutucu değil işlemci alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı