i7 870 ve ATi 5450 için 250W güç yeterli mi?

Atakan Tekcan

Centipat
Öncelikle merhabalar sistemim şu şekilde:
İşlemci: Intel Core i7 870 2, 93 GHz
RAM: 4 GB DDR3.
Ekran kartı: ATI Radeon 5450
Anakart: H55M-55G.

Bu sisteme GTX 1060 3 GB ekran kartını almayı düşünüyorum fakat sistemimde 250W güç kaynağı var yeterli olur mu? Eğer olmuyorsa hangi Power Supply'ı almalıyım?

Oynayacağın oyunu bilmiyorum ama işlemcin eski. Ayrıca 1060 yerine 1050 ti alıp rami 8 GB yaparsan daha iyi olur. PSu ya gelecek olursak 1060 koyacaksan Minimum 400W olsun. 500 olursa daha iyi olur. O işlemciye gtx 1060 fazla gelir.

Kanka ikinci el bir GTX 1050 Ti 4 GB ve sıfır i3 9100F 3, 6GHz alsam darboğaz devam eder mi? Aynı zamanda bunları alırsam darboğaz olmaz dersen bir PSU önerirsen sevinirim.
Aynı zamanda anakartım H55M-55G uyumlu olacak mıdır söylersen sevinirim pek anlamıyorum bu işlerden kusura bakma.

Oynayacağın oyunu bilmiyorum ama işlemcin eski. Ayrıca 1060 yerine 1050 Ti alıp RAM'i 8 GB yaparsan daha iyi olur. PSU'ya gelecek olursak 1060 koyacaksan minimum 400W olsun. 500 olursa daha iyi olur. O işlemciye GTX 1060 fazla gelir.

Son düzenleme:
Kanka ikinci el bir GTX 1050 Ti 4 GB ve sıfır i3 9100F 3, 6GHz alsam darboğaz devam eder mi? Aynı zamanda bunları alırsam darboğaz olmaz dersen bir PSU önerirsen sevinirim.
Aynı zamanda anakartım H55M-55G uyumlu olacak mıdır söylersen sevinirim pek anlamıyorum bu işlerden kusura bakma.
Anakartın uyumsuz olacaktır. Eğer anakartın Xeon işlemci destekliyorsa overclock işine girip i5 4.nesili geçecek güçte ve RX 580'i besleyecek güçte bir işlemciye sahip olabilirsin. Fakat anakartının malzeme kalitesi problem yapabilir. Detaylı bilgi için konu açmalısın. Bu arada 1050 Ti yerine bulabilirsen miningsiz RX 470 bul.

Anakartın uyumsuz olacaktır. Eğer anakartın Xeon işlemci destekliyorsa overclock işine girip i5 4.nesili geçecek güçte ve RX 580'i besleyecek güçte bir işlemciye sahip olabilirsin. Fakat anakartının malzeme kalitesi problem yapabilir. Detaylı bilgi için konu açmalısın. Bu arada 1050 Ti yerine bulabilirsen miningsiz RX 470 bul.

Cevabın için teşekkürler yakın zamanda bir arkadaşıma danıştım ve bana şunu söyledi "1050 Ti ve işlemci alacağına GTX 750 Ti al sadece dedi i7 870 2, 9 GHz ile darboğaz yapmaz hem" demişti aslına bakarsan benim de kafama yattı sence böyle olur mu?

İşlemci alma zaten o anakart ömrünü doldurmuş. 750 ti da alma eskimeye başladı. gtx1050ti al ilerde sistemi değişince en azından güncel bir ekran kartın olmuş olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı