Xeon 5450 İşlemci için 250W PSU yeterli mi?

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Arkadaşlar merhabalar, geçenlerde bu konu ile alakalı farklı bir konu açmıştım. Eski sistemimi bir arkadaşıma hediye edeceğimden fakat çöp gözüyle baktığım bir sistemi hediye etmek istemediğimden bahsetmiştim ve bir sistem güncelleme önerisi almıştım. İlgili konuya şu linkten ulaşabilirsiniz: LGA775 sisteme güncelleme önerisi - Technopat Sosyal

Şu anki sorum ise şu: Yapacağım güncelleme 2+2 4GB 800Mhz RAM ve Xeon 5450 işlemci (Modlu) takviyesi olacak. Elimdeki PSU bu güncellemeleri beslemeye yeter mi? İşlemciyi Overclock edip teslim etmeyi düşünüyorum. Eğer mümkün ise en düşük ayarlarda bile olsa kendisine sistem ile beraber GTA 5 hediye edip birlikte GTA 5 Online oynamayı istiyorum. Merakımı mazur görün.

bence 4GB ddr 2 1333 Mhz iyi olacaktır anakart gigabiyte LGA 775 iyidir 250w biraz düşük, 350w daha iyi olacaktır.
Yanlış biliyorsam düzeltin fakat Anakart veya İşlemcim tam bilmiyorum ama max olarak 800Mhz destekliyor olmalı, zaten DDR2 platformundaki maksimum RAM hızı 800Mhz değil miydi?

Yanlış biliyorsam düzeltin fakat anakart veya işlemcim tam bilmiyorum ama Max olarak 800MHz destekliyor olmalı, zaten DDR2 platformundaki maksimum RAM hızı 800MHz değil miydi?

Bir tane videoda görmüştüm adam işlemciye çok ağır bir overclock yapıyor, 1333 MHz RAM taktığında mavi ekran almıyor. Ve 2 katı daha fazla performans alıyor.
Arkadaşlar merhabalar, geçenlerde bu konu ile alakalı farklı bir konu açmıştım. Eski sistemimi bir arkadaşıma hediye edeceğimden fakat çöp gözüyle baktığım bir sistemi hediye etmek istemediğimden bahsetmiştim ve bir sistem güncelleme önerisi almıştım. İlgili konuya şu linkten ulaşabilirsiniz: LGA775 sisteme güncelleme önerisi - Technopat Sosyal

Şu anki sorum ise şu: Yapacağım güncelleme 2+2 4GB 800Mhz RAM ve Xeon 5450 işlemci (Modlu) takviyesi olacak. Elimdeki PSU bu güncellemeleri beslemeye yeter mi? İşlemciyi Overclock edip teslim etmeyi düşünüyorum. Eğer mümkün ise en düşük ayarlarda bile olsa kendisine sistem ile beraber GTA 5 hediye edip birlikte GTA 5 Online oynamayı istiyorum. Merakımı mazur görün.
Ama knk sen bunlarla uğraşma 350w veya üzeri bir PSU kullan.

12V kanalından 144W verebiliyor. Bence yetersiz gelir ama ucu ucuna da olsa besleyebilir.

Teşekkür ederim, Xeon X5450, Kingston 800MHz 4 GB RAM ve Frisby 350 veya 400 Watt güç kaynağı siparişini bu gün veriyorum 😊

Hayır hayır dostum kesinlikle Frisby, Rampage, Everest, Hadron gibi markalardan PSU falan alma. Bütçeni belirtirsen PSU önerebilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı