i7 8700 sistem kaç W PSU gerektirir?

Xoniaa

Femtopat
Daha fazla  
i7 8700'lü bir ofis kasam var. Hediye olduğu için ben seçemedim. Yetersiz ekran kartı barındırdığı için upgrade etmeyi düşünüyorum. Mühendislik programları da kullanmayı düşünüyorum. Ayrıca oyun da oynayacağım. Güvenilir ve bildiğim bir site olduğu için burayı tercih ettim. 4.500-6.000 TL bütçem var. Mini ATX sistem toplayacağım. Kendi fikrim MSI GTX 1660S Gaming X modelini almaktı. Ama diğer bileşenlerde kararsızım. Size danışmadan karar vermeyeyim dedim. Depolama aygıtlarım olduğu için upgrade tavsiyesi verirken işlemci ve depolama aygıtları önermenize gerek yok.

https://www.hepsiburada.com/lenovo-...asaustu-bilgisayar-11bh002btx-p-HBV00000RC80W

Elimdeki kasa bu. Ekstra soracağım bir soru da şu. Planladığım özellikteki bir bilgisayara minimum kaç W PSU gerekir? Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır kendimi anlatamadım. Sadece işlemciyi kullanacağım. PSU ek olarak sordum. Sizden ekran kartı, mini ATX anakart, PSU, mini ATX kasa RAM her şeyiyle öneri bekliyorum. Sadece işlemciyi kullanacağım ama elimde depolama birimleri var. Yani belirttiğim bütçe dahilinde işlemci ve depolama hariç öneri bekliyordum. PSU ek soruydu. Bir de not olarak şunu söyleyeyim;
Mümkünse M.2 slotlu bir anakart olsun elimde M.2 SSD bulunuyor. Olmasa da olur tabii.

Simdi siz bizden sistem mi yoksa PSU mu istiyorsunuz?
Hayır işlemci ve depolama hariç yeni mini ATX bir sistem.
Bence bu PC'yi elden çıkarıp yeni PC almaya bakın. Kasa,PSU,Anakart hepsi sorun çıkarabilir Upgrade yaparken.
Amacım aynen bu. Önerilerinizi bekliyorum.
550-650W yeterli olur, kaliteli modellerden almaya dikkat edin yeter.
Teşekkür ediyorum. İşlemci ve depolama harici bir mini ATX sistem önerebilir misiniz?

Son düzenleme:
550w 80+ yeterlidir.
Teşekkür ediyorum. Sizden de öneri bekliyorum.
Siz mutlaka daha kapsamlı düşünmüşsünüzdür ancak sistemi elden çıkarıp ek bütçe yapsanız mükemmel bir sistem ortaya çıkar bence.
Amacım da bu zaten. Sadece işlemci ve depolamayı kullanacağım. Dediğim şartlarda bir sistem bekliyorum.

Teşekkür ediyorum. Sizden de öneri bekliyorum.

Amacım da bu zaten. Sadece işlemci ve depolamayı kullanacağım. Dediğim şartlarda bir sistem bekliyorum.

2300 TL civarı tutuyor.

Ekran kartı da 2060 veya 1660'tan biri olur sanırım, tam bütçenize göre siz ayarlayabilirsiniz. i7 8700 ile 2060S güzel olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı