i7 8700 ve RX 580 Düşük FPS

frekasi

Hectopat
Assassin's Creed Odyssey'de orta-yüksek ayarlarda 45-55 FPS arası alıyorum. Bana çok düşük geliyor, aynı şekilde Witcher'da yüksekte 60-70 FPS arası oynuyorum. Isı değerleri 65-70 arası üzerine çıkmıyor. Bu değerler normal mi acaba? Driverlar güncel, bilgisayar temizliği yapıldı, termal macun yeni. Bilgisayar özelliklerim şunlar:
i7 8700
RX 580 8 GB
32 GB 3000 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes RAM'e takılmış bak çok sinirlendim ben GTX 1060'ıma 64 gb yapacağım 2-3 ay sonra, isteyen yükseltir kardeşim ne var yani ? :D
Ha benim sebebim farklıydı. Aynı anda 7-8 hatta bazen 10 tane client açarım pcyi gereğinden fazla yorarım bu sebeplerden dolayı Ryzen 9 3900x veya 3700x e yükselteceğim zaten ama adam isterse 128 GB RAM yapar takılmayın artık zevk işi.

Aslında witcher problemini anladım grafik arttırıcı mod kurmuş abim ondan kaynaklanıyormuş bu FPS ama odyssey benimde kafamı karıştırdı.
AC oyunlarının optimizasyonu berbat. Aynı şekilde geçen sene çıkan Control oyununun da. Bazı oyunlar öyle, sistemin ne kadar güçlü olsa da beklediğin FPS'leri alamıyorsun.

Aslında witcher problemini anladım grafik arttırıcı mod kurmuş abim ondan kaynaklanıyormuş bu FPS ama odyssey benimde kafamı karıştırdı.
Oddysey sistemi zorlamak için yapılmış resmen 😁 SSD varsa oyunları ona at derim ben. RDR2 60+FPS oynuyorum Witcher oynarken 100'den 57'ye düşüyor anlık bende de.

Assassin's Creed Odyssey'de orta-yüksek ayarlarda 45-55 FPS arası alıyorum. Bana çok düşük geliyor, aynı şekilde Witcher'da yüksekte 60-70 FPS arası oynuyorum. Isı değerleri 65-70 arası üzerine çıkmıyor. Bu değerler normal mi acaba? Driverlar güncel, bilgisayar temizliği yapıldı, termal macun yeni. Bilgisayar özelliklerim şunlar:
i7 8700
RX 580 8 GB
32 GB 3000 MHz
Bende rx 580 8 GB kullaniyorum witcher 3 ultra ayarlar Nvidia hairworks falan açık 50 60 FPS ACO'da ultra ayarlar 40 50 FPS civarı alıyorum zaten ACO optimizasyonu berbat olan bir oyun grafikleri yükseğe çektim 50 60 oldu ve neredeyse hiç fark yok tavsiyem witcher 3 te çimen yoğunluğunu ve yeşillik görüş menzilini yükseğe çek oyunun çoğu yerinde 60 fps

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı