i7-8700 ve GTX 1050 Ti Düşük FPS Sorunu

noname92

Kilopat
  • CPU: Intel i7 - 8700
  • GPU: MSI Ge Force GTX 1050 Ti Gaming X
  • Anakart: MSI Z370 PC PRO
  • RAM: 1x Hyperx 8 GB DD4 3000MHz CL15 (HX430C15PB3/8)
  • SSD: Samsung 850 EVO 250 GB
  • HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM
Sistemimin ana bileşenleri bu. İnternette 1050 Ti'lı oyun testlerinde güzel FPS'ler görürken benim işlemcin iyi olmasına rağmen düşük FPS alıyorum. Oyun açık iken ekran kartının full MHz hızda çalıştığını görüyorum. Baktığın zaman ekran kartı zorlanıyor gibi gözüküyor ama internette testlerde öyle gözükmüyor. Ben 8 GB RAM'in darboğaz yaptığını düşünüyorum ve 16'ya yükseltmeyi düşündüm. Sizce mantıklı mı? Yoksa RAM'den bir beklentim olmasın mı?

Dual channel olması etkiler performansı. Aradaki FPS farkı 3-5 FPS ise bir sorun yok. Değindiğiniz değerleri belirtirseniz, daha iyi yorumlayabiliriz.

Doğru demişsiniz değer versem iyi olacaktı. The Witcher 3'de Experience optimum ayarlarında ve 1080p çözünürlükte oynuyorum. Bu videoda benim ayarlarıma yakın ortalama 60 FPS alıyor. Ultra ayarlı olan testlerde ise 40-45 arası alıyor. Ben full ayarlarda hiç denemedim ama linkteki ayarlarda 45 FPS alıyorum.
Bir örnek daha vereyim full ayar oynadığım için net olur. WOT oyununu HD Client ve full ayarlarda oynuyorum ve 55 FPS alıyorum. Bu da test videosu
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
İki kart arasında frekans farkı var. Frekansları eşitleyip deneyin.

• CPU: Intel i7 - 8700
  • GPU: MSI Ge Force GTX 1050 Ti Gaming X
  • Anakart: MSI Z370 PC PRO
  • RAM: 1x Hyperx 8 GB DD4 3000MHz CL15 (HX430C15PB3/8)
  • SSD: Samsung 850 EVO 250 GB
  • HDD: WD Blue 1TB 7200 RPM
Sistemimin ana bileşenleri bu. İnternette 1050 Ti'lı oyun testlerinde güzel FPS'ler görürken benim işlemcin iyi olmasına rağmen düşük FPS alıyorum. Oyun açık iken ekran kartının full MHz hızda çalıştığını görüyorum. Baktığın zaman ekran kartı zorlanıyor gibi gözüküyor ama internette testlerde öyle gözükmüyor. Ben 8 GB RAM'in darboğaz yaptığını düşünüyorum ve 16'ya yükseltmeyi düşündüm. Sizce mantıklı mı? Yoksa RAM'den bir beklentim olmasın mı?
8Gb artık yeterli değil. Dual Channel'ında etkisi büyük oluyor. Bendede 1050ti-16gb ram- i5 7600 var.. Kasma diye bir şey yaşamıyorum. Doğru ayarlarla genelde high oluyor ayarlarım.

İki kart arasında frekans farkı var. Frekansları eşitleyip deneyin.
Frekans eşitleme olayını anlayamadım :) Videoda 1784 Mhz gözüküyor bende 1797Mhz. Başka değerden mi bahsediyorsunuz?

Sanırım Dual Channel fark ettirecek. Tesadüf şimdi bakarken bendeki RAM modeli 580₺'lerden 360₺'ye düşmüş. Aldım hemen şimdi. Dolar yükselmişken fiyatının bu kadar düşme sebebini anlayamadım :)

Frekans eşitleme olayını anlayamadım :) Videoda 1784 Mhz gözüküyor bende 1797Mhz. Başka değerden mi bahsediyorsunuz?

Sanırım Dual Channel fark ettirecek. Tesadüf şimdi bakarken bendeki RAM modeli 580₺'lerden 360₺'ye düşmüş. Aldım hemen şimdi. Dolar yükselmişken fiyatının bu kadar düşme sebebini anlayamadım :)
RAM fiyatlarında firmalar indirime gitti.

2. slot RAM'i aldım. Bakalım sıkıntılarım düzelirse yani 5 FPS bile artsa benim için yeterli ama ben beklentimi 10 FPS yüksek tutuyorum. sonuçları paylaşacağım. Olursa 8GB bile olsa çift kanal bellek kullanılması daha iyi diyeceğim.

"incehesap" sitesinden aldığım "Hyperx 8 GB DD4 3000MHz CL15 (HX430C15PB3/8)" marka ve model bellek geldi bugün. Takıp deneyip deneyimlerimi paylaşacaktım ama şöyle bir sıkıntı oldu; güvenlik etiketi var bellek kutusunun. Orası açılmış şekilde geldi. Bende kullanmadım ve hemen değişim talebi gönderdim. Bir sürü bekleyeceğim şimdi. Nasıl dikkatsizlik bu anlamadım. Ben şimdi nereden bileyim kullanılmış ürün mü, paket içeriği değiştirilmiş ürün mü yoksa başkasının geri iade ettiği ürün mü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı