I7 8700K Boşta Sıcaklık Çok Fazla

Raskoln

Decapat
Arkadaşlar iyi günler. Bilgisayarı ilk açtığımda işlemci sıcaklığım boşta 65 - 80 dereceler arası geziyor ve aşağı hiç düşmüyor. Fakat restart atınca düzeliyor boşta 29-31 dereceler arasi genellikle. Bilgisayarın özelliklerini belirteyim.
  • İ7 8700K
  • Gigabyte Z370 HD3 anakart
  • Corsair Hydro H60 sıvı soğutucu
Windows 10 Professional kurulu ve driverlari eksiksiz kurduğumu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Restart atınca neden düşüyor onu çözemedim. Gerçekten o sıcaklıkta olup olmadığını ilk açılışta radyatörün dışarıya verdiği havayı elle kontrol ederek anyalabilirsiniz. Bunu denediniz mi ?

Restart atınca neden düşüyor onu çözemedim. Gerçekten o sıcaklıkta olup olmadığını ilk açılışta radyatörün dışarıya verdiği havayı elle kontrol ederek anyalabilirsiniz. Bunu denediniz mi ?
Restarttaki olayı ben de çözemedim ilk kez basıma geldi. Radyatörün arkasına elimi tutuyorum çok sıcak olmamakla birlikte bir sıcak hava çıkışı mevcut ve fan devrinden de kendini belli ediyor. Fakat restart atınca düzeliyo her ne hikmetse :)

İlginç bir durum sizi rahatsız etmiyorsa sorun yok. Rahatsız eden bir durumda ise BIOS sıfırlayabilir ve temiz kurulum yapabilirsiniz. BIOS 'unuz güncel mi?

İşlemci sıcaklığı boşta 60 derecelerde gezerken görev yöneticisine baktınız mı? Arka planda işlem yürüten program/programlar olabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı