i7 8700k - GTX1070 Ti sistem

• Konuyu başlatan Fou
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 775

Fou

Hectopat
Daha fazla  
Kısmetse 1 hafta içerisinde almayı planladığım masaüstü bilgisayarımın bazı parçalarını neler almalıyım karar veremedim. Almaya karar verdiğim ürünler :

• İşlemci : Intel Core i7 8700K Soket 1151-V.2 3.7GHz 12MB
  • RAM: Kingston 8 GB HyperX Predator Black 3000 MHz
  • Ekran kartı : MSI GeForce GTX1070 ti GAMING 8GB GDDR5 256 bit

Sizlere sorum öncelikle anakartı, işlemci soğutucusu ve kasayı ne almalıyım. Gösteriş meraklısı değilim herşey sıkıntısız çalışsın yeterli benim için. Kasayı toplama sebebim ise online oyunlar oynamak(CS GO, PUBG vs..)

Son bir sorum ise 8 GB RAM bu sistem için yeterli olur mu sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
8 GB günlük kullanımda rahatça kullanılsa bile artık 16 devri başladı. Sisteminizi 16 GB'ta yükseltin. Özellikle yeni çıkan oyunlarda 8 GB drop ve takılmalara yok açacaktır.

Kısmetse 1 hafta içerisinde almayı planladığım masaüstü bilgisayarımın bazı parçalarını neler almalıyım karar veremedim. Almaya karar verdiğim ürünler :

• İşlemci : Intel Core i7 8700K Soket 1151-V.2 3.7GHz 12MB
  • RAM: Kingston 8 GB HyperX Predator Black 3000 MHz
  • Ekran kartı : MSI GeForce GTX1070 ti GAMING 8GB GDDR5 256 bit

Sizlere sorum öncelikle anakartı, işlemci soğutucusu ve kasayı ne almalıyım. Gösteriş meraklısı değilim herşey sıkıntısız çalışsın yeterli benim için. Kasayı toplama sebebim ise online oyunlar oynamak(CS GO, PUBG vs..)

Son bir sorum ise 8 GB RAM bu sistem için yeterli olur mu sizce?
Öncelikle GTX1070 ti ekran kartı şuanda internette 4000 TL gözüküyor. GTX 1080 ise 3400 TL. Daha az performans için daha çok para vermek aptallık olur.
Anakart seçiminde de dikkat etmen gereken husus şudur: Eğer bu işlemciyle Overclock yapacaksan Z Chipsetli bir anakart kullanmalısın. Overclock yapmayacaksan ise B veya H Chipsetli bir anakart işini görecektir.
İşlemci soğutucusu kafana çok takman gereken bir konu değil. Bütçene göre Sıvı veya Hava soğutma alabilirsin.
Sıvı soğutma tavsiyem: Corsair Hydro H110İ Rgb 280Mm Çift Radyatörlü Sıvı Soğutma Fiyatı
Hava soğutma tavsiyem: Cooler Master Hyper 212X İntel 2011/1366/1156/1155/775 Amd Fiyatı
Kasa ve güç kaynağını Corsair tavsiye ederim. Şahsen ben de Corsair kullanmaktayım.
Kasa: Corsair Carbide Clear 400C Siyah Cc-9011081-Ww Fiyatı
PSU:CORSAIR RM750x CP-9020092-EU, 750W, 80 Plus Gold, 13.5 cm Fan, Güç Kaynağı
Son olarak Ram ile alakalı soruna diğerleriyle aynı cevabı vereceğim. Malesef 8GB Ram bu sisteme yeterli değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı