i7 8700K ve GTX 1080 Ti Sistem Toplama

Alper_TR

Kilopat
Daha fazla  
Yeni sistem toplama konusunda sizlere danışma gereği duydum.
1) Sizce bu sistem iyi midir?
2) Bu sisteme 600W güç kaynağı yeter mi?
3) FPS oyunları oynadığım için 2K 144Hz bir monitör seçtim, sizce başka seçim olabilir mi?

111.PNG
222.PNG
3.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
O anakarta SLI yapmayacağınız için fazladan para vermeye gerek yok. Ekran kartı ve kasaya da hocam zaten değinmiş.

HDD'yi Toshiba'dan alacaksınız P300 serisini seçmeniz daha iyi olacaktır. Zotac ekran kartı önermem, onun yerine MSI, Asus, Gigabyte, Palit gibi markalara bakmanız daha iyi olur. Monitör 2K, 144Hz ve G-Sync'e sahip ancak TN panel. Onun yerine bunu öneririm.

Adsız.png

Sistem İnventus sitesinden 9.700 TL tutuyor.
Fiyatını düşürmek isterseniz RAM'ler 2x8 GB 3200MHz olabilir.
Monitör olarak @KralGS'nin önerdiğini alabilirsin.

monitör güzel fakat 4 ms tepkime süresi var sıkıntı yapmazmı
ben bu bilgisayarı oyun için kullanacağım için TN panel sıkıntı yaratmaz bence
HDD'yi Toshiba'dan alacaksınız P300 serisini seçmeniz daha iyi olacaktır. Zotac ekran kartı önermem, onun yerine MSI, Asus, Gigabyte, Palit gibi markalara bakmanız daha iyi olur. Monitör 2K, 144Hz ve G-Sync'e sahip ancak TN panel. Onun yerine bunu öneririm.

Eki Görüntüle 270477
Sistem İnventus sitesinden 9.700 TL tutuyor.
Fiyatını düşürmek isterseniz RAM'ler 2x8 GB 3200MHz olabilir.
Monitör olarak @KralGS'nin önerdiğini alabilirsin.
ramler 3000 mhz olsada yeterli olur bence ve sıvı soğutma eklememişsin sanırım

O anakarta SLI yapmayacağınız için fazladan para vermeye gerek yok. Ekran kartı ve kasaya da hocam zaten değinmiş.
yani anakart olarak ne önerirsiniz bu düşük fiyatlı olanlarından zaten

• Eğer bu işten para kazanacak derecede profesyonel bir oyuncu değilseniz MS sürelerine pek önem vermiyorum. IPS panelin renkleri daha canlı görünürken TN panellerin renkleri biraz yıkanmış gibi görünüyor. Oyun için ideal tepki süreleri 1 MS ile 5 MS arası kabul ediliyor. Eğer TN veya IPS panel sizin için fark etmeyecekse 1 MS için TN panel alabilirsiniz.
• Sıvı soğutma bence şart değil, kaliteli bir hava soğutma da iyi iş görür.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı