İ7 8700K için 1500 TL anakart ve soğutucu önerisi

Gaming Pro Carbon serisi önceki mimarilerde kalitesini kanıtlamış olduğu için önerdim. Artı olarak Wi-Fi alıcısı var. BIOS arayüzü ve dış görüntüsü bence önerilen Asus'tan daha iyi. En can alıcı olan ise overclock için maksimum işlemci voltaj sınırı Asus'tan daha fazla.
Kendi Wi-Fi alıcısı hariciler kadar kaliteli oluyor mu?

Gigabyte Aourus Gaming 5 in voltaj sınırı ile önerdiğiniz Msi Pro Carbon kartın değeri arasında bir fark varmıdır? Hangisi daha yüksektir.

Aorus 5 MSI'dan overclock bakımından geride fakat özellik olarak hepsinden daha dolu bir modeldir. En önemlisi üzerinde diğerlerinde olmayan Debug LED bulunmasıdır.
Kendi Wi-Fi alıcısı hariciler kadar kaliteli oluyor mu?

Çok daha iyi.

Aorus 5 MSI'dan overclock bakımından geride fakat özellik olarak hepsinden daha dolu bir modeldir. En önemlisi üzerinde diğerlerinde olmayan Debug LED bulunmasıdır.

Çok daha iyi.
Gerçekten çok sıkıldım artık. Bana müsait oldugunda 1500 TL ile anakart ve soğutucu önerir misin sen ne dersen onu alıcam yoksa bu kararsızlıkla bu sene alamam ben.

Bütçeyi kendim belirliyorum elimde olmadığından değil fazla uçmak istemiyorum sadece. Yeni bir ev ve oda dizdiğim için biraz güzel görünsün istiyorum. Kasayı masanın üstüne koymayı düşünüyorum pencerili aldım zaten , bu yüzden hava soğutucuyla görüntüyü bozmak istemiyorum.

Bu Gigabyte da Wi-Fi alıcısı var mı Msi daki gibi? Benim için Wi-Fi çok önemli olacak ev 2 katlı ben üst katta olacağım modem alt katta.

120 mm sıvı soğutma almayı düşünmeyin bile. İlla görüntü için üst seviye bir hava soğutma ile eşit performans ve sessizlik sağlayacak bir sıvı soğutma için bütçenizi yükseltip NZXT Kraken X62 veya Corsair H150i Pro gibi bir model almalısınız.

Anakart bir kere alıp tam alınacak parçalardan biridir. Tavsiyem üst seviye anakart alıp kalan parayla idareten F/P hava soğutucu alman olacaktır. Daha sonradan ihtiyaç halinde bütçen elverdiğinde kaliteli sıvı soğutma alırsın.

Gigabyte Z370 Aorus Gaming 7 2133mhz-4133mhz(OC) 1151p v2 ATX Anakart

Deep Cool Lucifer V2 140mm Intel-AMD Uyumlu Hava Soğutucu

Bende bu 2’liyi önerebilirim. O soğutucu da gayet iyiymiş. Windale 6 alternatifi de var.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı