i7-8700K işlemci sıcaklığı

OzgurX

Decapat
Arkadaşlar sizce bu değerler doğru mudur ? Manuel olarak ayarladım her şeyi ama AIDA64'teki CPU sıcaklıkları bana tuhaf geliyor. Sıvı soğutma olarak Akasa Venom A20 kullanıyorum oldukça da memnunum. Şu an sistem boştaykenki hali bu. Çekirdekler ile CPU sıcaklığı neden farklı olabilir? Şimdiden teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Nasıl ya 8700K testi sonunda 25 derece mi oluyor stress testinde? Bi sıkıntı var fazla soğuk yalnız bu. Manuel olarak neyi ayarladınız orayı anlamadım.

Nasıl ya 8700K testi sonunda 25 derece mi oluyor stress testinde? Bi sıkıntı var fazla soğuk yalnız bu. Manuel olarak neyi ayarladınız orayı anlamadım.
Hayır stress testi yapılmadı. Ben sadece sistem boştayken çekirdeklerin ısısı daha yüksekken neden cpu ısısı 22-25 derece oluyor. Diğer arkadaşların aid64 testlerine baktığımda çekirdekler ile cpu arasında nerdeyse ısı farkı olmuyor ? mesela çekirdekler 31 32 33 derece iste cpu 31 derece oluyor. acaba ben hangisini baz almalıyım kendime.

Ben stock soğutucu ile xeon işlemci soğutuyorum msi afterburner olsun hwmonitör programı olsun her ikiside 80 70 derece arasında gösteriyor hatta biosa girdiğimde bile 60 derece gösteriyor ama aida64 30 27 civarı stock soğutucu ile hiçbir xeon işlemci 30 derecede kalmaz bence aida64 saçmalıyor...

Normal, sıkıntı yok.
BIOS ta 34 derece gösteriyor. Core Temp programı 32 gösterirken Aid64 programı en son 22 dereceyi gördü.Ben Aid64 programına güveniyorum ama sanırım BIOS en güvenli sonuç oluyor bu durumda.
Yav arkadaş nelere takıyorsunuz öyle.
Overclockta Isı benim için çok önemli. Mesele takılmak değil aksine daha çok bilgilenmek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı