i7 8700K işlemci yüksek sıcaklık sorunu

egekandemir55

Centipat
CPU'da sıcaklık problemim var. MasterLiquid Lite 120 soğutucu kullanıyorum, işlemci macununu değiştirdim düzelmedi. Sonra radyatörü temizledim boştayken 25 derece, yük altında 45 dereceleri gördü. Gayet iyi değerler fakat üzerinden 3 saat geçti ve şuan 90 derece CPU’m ne yapabilirim acaba? Bu arada radyatörü saç kurutma makinesiyle hava tutarak temizleyebildim daha iyi nasıl temizleyebilirim? Önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aşağı doğru indir. Anakartınızın adi yazar oranın en altında, fan ve pompa devirini görürsünüz.
Baktım şimdi çalışıyor gözüküyor bugün 2 kere açıp macun değiştirdim her seferinde normal sıcaklığa iniyor boştayken 25-30 lol gibi bir oyunda 50-55 derece görüyor ama call of duty’nin warzone oyununa girdiğimde birden sıcaklık 90 a fırlıyor ve inmiyor anlamadım sistemim fazlasıyla da kaldırabilecek durumda

Iade hakkın varsa iade et. 120'lik radyatör performansı, malesef o kadar iyi olmuyor. Kule tipi iyi bir soğutucu al.
Cooler master ile iletişime geçtim sıvı soğutma akıntı yapmış ve korozyon oluşmuş ekran kartının soketine de bir miktar damlamış zararı karşılayacaklar sanırım ya da değişim olucak

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı