i7 8700K RTX 4090'a darboğaz yapar mı?

emrebykl

Kilopat
Daha fazla  
Herkese selam,

i7 8700K işlemci, ASUS ROG Z370-E anakart, Fury 2666Hz RAM mevcut. RTX 4090 ve 1000'lik PSU güncellemesi yapmak istiyorum. Bilgili olan arkadaşlar bir cevap yazarsa sevinirim. Sizce bu sistemde 4090 darboğaz yapar mı? İşlemci ve anakart değişimi şart mı?

Ben intel amd arasında çok kaldım. intel sene sonu soket değiştirecek var upgrade yapmak istersen anakartıda değiştirmek zorunda kalacaksın. AMD tarafında da ciddi sorun var. iki ucu ..

Ciddi sorun falan yok AMD'de.
7950X IMC muhabbetinden dolayı Adobe premierde renderin ortasında çöküp duruyor kaç tane proje çöpe gitti. Bu sorunu yaşayanalar az buz da değil google yazın görürsünüz zaten. Projeyi geçtim kaybedilen zamana yazık. Aynı sisteme Z790 13700K alındı geri kalan her şey aynı sıfır sıkıntı. Şu AMD'yi her yerde ölümüne savunup durmayın. İşlemciyle sadece oyun oynanır sanıyosunuz. Sene sonunda da Ryzen 8000 geliyormuş. AMD'nin tüm 7000 işlemcileri bozuk herhalde. Kullanıp memnun kalanı görmedim daha. Forumlar zaten Ryzen 7000 alıp soluğu forumda alıp AMD'ye sövenlerle doluyken sorun yok demeniz olaydan ne kadar uzak olduğunuzu söylüyor. Vaat edilen hiçbir şey yok üstüne stabilite sorunları.

Son düzenleme:

Öyle bir şey yok, aynısı Intel'de de görebilirsiniz yazarsanız.

Tamam hocam siz para israfı yapabilirsiniz artık konuya yazmıyorum.

Öyle bir şey yok, aynısı Intel'de de görebilirsiniz yazarsanız.

Tamam hocam siz para israfı yapabilirsiniz artık konuya yazmıyorum.
Aklımda 2 model vardı . 13900k yada 7950x3d fakat amd nin fiyatı hiç düşmedi. Amd rahat 5 sene soket değiştirmez ama ben zaten 6-7 senede bir sistem upgrade eden birisiyim .

İntel işlemci ve anakart 26k
Amd işlemci ve anakart 31 yapıyor fiyat daha yüksek yani.

Sabahtan beri ne yazıyorum. 4090 için 4K'da 7600X ile 7950x3D arasında fark yok gibi bir şey. 6400 MHz ile 7200 MHz RAM arasında %5 var yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…