i7 8700K sistem için ekran kartı önerisi

HakanYılmazzz

Kilopat
Daha fazla  
Mevcut sistemimde GTX 1060 6 GB ekran kartı var. Fiyatlar artmadan önce ekran kartını yenilemek istiyorum.
Almayı düşündüğüm ekran kartı Sapphire Pulse RX 6650 XT. (6.200 TL)
İşlemcim i7 8700K, bellek 2x8 GB DDR4, anakartım PCI-e 3.0 destekli.
İncelemelerden gördüğüm kadarıyla 4.0 ile arasında FPS farkı yok gibi.
Asıl sormak istediğim bu işlemci ve bu ekran kartı 1080p çözünürlükte beni üzer mi?

Bütçe ne kadar 6650 XT iyi bir seçim olur.

Bütçem var ama amacım bu işlemci ile uyumlu en düşük fiyata alınabilecek en iyi ekran kartı. Bütçeyi arttırmaya gidersem komple sistemi yenilemek daha mantıklı olur. Bir süre daha beni 1080p de idare edecek ekran kartı alsam yeterli. GTX 1060 yeni oyunlarda zorlanıyor artık.

Dostum 3700X ile zaman zaman bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum 8700K da aşağı yukarı aynı performansı gösterir zannedilenin aksine 6650XT epey güçlü bir kart bende 3.0 da kullanıyorum 4.0 ile arasında fark yok RTX 2080'e denk bir kart 3060 Ti yer yer geçebiliyor ama genel olarak 3060 Ti bir tık gerisinde kalıyor.

Dostum 3700X ile zaman zaman bazı oyunlarda darboğaz yaşıyorum 8700K da aşağı yukarı aynı performansı gösterir zannedilenin aksine 6650XT epey güçlü bir kart bende 3.0 da kullanıyorum 4.0 ile arasında fark yok RTX 2080'e denk bir kart 3060 Ti yer yer geçebiliyor ama genel olarak 3060 Ti bir tık gerisinde kalıyor.

Kısmı darboğazı kabul edebilirim hocam. Sınırda dolaşması pek sıkıntı yaratmaz benim açımdan. %10'luk darboğaza razıyım kısacası. Yeter ki verdiğim paranın hakkını veren bir ekran kartı alayım. 1.000 TL daha ucuz diye %30 az performans veren ekran kartını da almak istemiyorum açıkçası.
Sizin işlemciniz genel olarak besliyorsa benim işlemcim de besler diye düşünüyorum. CPU benchmark testlerine baktım şimdi. Çok yakın işlemciler.

Bend.

Bütçem var ama amacım bu işlemci ile uyumlu en düşük fiyata alınabilecek en iyi ekran kartı. Bütçeyi arttırmaya gidersem komple sistemi yenilemek daha mantıklı olur. Bir süre daha beni 1080p de idare edecek ekran kartı alsam yeterli. GTX 1060 yeni oyunlarda zorlanıyor artık.

Bende de 9600K var RX6600 aldım şu an sıkıntı yok 6600 alabilirsin.

Bend.

Bende de 9600k var RX6600 aldım şu an sıkıntı yok 6600 alabilirsin.

Hocam aralarında sadece 600 TL fiyat farkı var. RX 6650 XT bence alınabilecek en iyi kart gibi görünüyor. Siparişi veriyorum. Geldiği zaman test eder burada sonuçları paylaşırım.

Evet işlemciler çok yakın genel anlamda darboğaz yok zaten bazı oyunlarda yapıyor oda çok az, çok iyi bir kart 6650XT kaçırma derim bu fiyatlara ben genel anlamda RTX kullanmadığım için tercih ettim çok memnunum Radeon ayarları da çok iyi ister fan ayarı ister OC ister UV tek tıkla hepsini hallediyorum.

Siparişi verdim. Umarım WattMan gibi hatalarla uğraşmam. İlk kez AMD ekran kartı kullanacağım :)

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (9).png
    Ekran Görüntüsü (9).png
    290,7 KB · Görüntüleme: 18

Geri
Yukarı