i7 8700K Sistem OC Sonrası Reset Atması

Synerqix

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.
i7 8700k işlemci
NZXT Kraken x62 Sıvı Soğutma
MSI Z370 Gaming Pro Carbon anakart
GSKILL 2x8GB 3600MHZ RAM'lerim var.
750W PSU

Bildiğiniz gibi yeni MSI Anakartlar da BIOS'da boost ayarları var. Game Boost'u ON yapıyorum ve XMP'i on yapıyorum (RAM'lar 2133'de çalışıyordu ON yaptığımda 3600'de çalışıyor) Fakat oyuna girdiğimde 1 dk içinde FPS düşüyor ekran donup PC reset atıyor neden olabilir acaba ?

Merhaba arkadaşlar.
Bir konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.
i7 8700k işlemci
NZXT Kraken x62 Sıvı Soğutma
MSI Z370 Gaming Pro Carbon anakart
GSKILL 2x8GB 3600MHZ RAM'lerim var.
750W PSU

Bildiğiniz gibi yeni MSI Anakartlar da BIOS'da boost ayarları var. Game Boost'u ON yapıyorum ve XMP'i on yapıyorum (RAM'lar 2133'de çalışıyordu ON yaptığımda 3600'de çalışıyor) Fakat oyuna girdiğimde 1 dk içinde FPS düşüyor ekran donup PC reset atıyor neden olabilir acaba ?
Bende Msi Z170A Gaming M7 anakart ve i5-6600K işlemci bulunmaktaydı. Anakarttan o özellikleri açınca bilgisayar yeniden başlıyor ve hata verip eski haline dönüyordu. O yüzden bende overclock’u manuel yaparak soruna çözüm getirdim.

Hocam bios fotoğrafı atabilir misiniz ?
Fazla vaktim olmuyor. Ama atıcam takipte kalın lütfen.

Bende Msi Z170A Gaming M7 anakart ve i5-6600K işlemci bulunmaktaydı. Anakarttan o özellikleri açınca bilgisayar yeniden başlıyor ve hata verip eski haline dönüyordu. O yüzden bende overclock’u manuel yaparak soruna çözüm getirdim.

Manuel nasıl yaptınız acaba açıklar mısınız özelden yazabilir misiniz ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı